Ekskluzywna marka Toyoty umiejętnie buduje napięcie przed zbliżającym się salonem samochodowym New York Auto Show 2011. Gwiazdą stoiska Lexusa będzie koncept LF-Gh, czyli „Lexus Future Grand Touring hybrid”.

Przedstawiciele japońskiego producenta zapowiadają, że LF-Gh na nowo zdefiniuje pojęcie limuzyny w stylu Granturismo.O samym pojeździe wiadomo na razie niewiele. Lexus opublikował jedynie dwa małe zdjęcia ukazujące przednie oraz tylne reflektory konceptu. Choć firma nie potwierdziła tej informacji możemy przypuszczać, że studyjny LF-Gh jest zapowiedzią kolejnej generacji modelu GS. Oficjalny komunikat poznamy zapewne podczas New York Auto Show 2011.

Koncepcyjny LF-Gh ma oczywiście napęd hybrydowy, ale to akurat w przypadku pioniera tego typu napędów nie dziwi. Kombinację sześciocylindrowej jednostki benzynowej o pojemności 3,5 l z motorem elektrycznym o łącznej mocy 345 KM znajdziemy już w aktualnej generacji modelu GS 450h. Hybrydowa limuzyna dostępna jest w salonach Lexusa od 276 900 zł.