Niektórym udało się nawet podwoić liczbę nowych aut, które wyjechały z salonów do klientów. Porsche chwali się, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedało 203 auta, czyli o 100 proc. więcej niż przed rokiem. Najnowszy model tej firmy – Macan – rozszedł się jak świeże bułki, jeszcze zanim można było obejrzeć go na salonie.

Wiele jednak wskazuje na to, że następne miesiące nie będą już tak dobre. Skończyło się bowiem szaleństwo z kratkami, które najbardziej wpłynęło na wzrost sprzedaży nowych aut. Pocieszające jest jednak to, że coraz częściej nowe samochody są kupowane przez osoby prywatne.

W pierwszym kwartale klienci byli głównie zainteresowani wyprzedażą rocznika 2013 i akcjami promocyjnymi. Teraz będą z pewnością czekać na inne zachęty, takie jak choćby premia za złomowanie, wprowadzona przez Citroena.

Ponownie zapraszamy wszystkich kierowców do udziału w 10. edycji Narodowego Auto Testu. Jak zapewne pamiętacie, poprzednie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i chętnie dzieliliście się z nami opiniami o Waszych samochodach. Chcielibyśmy się dowiedzieć, jakimi autami jeździcie, jak je oceniacie, co w nich zasługuje na dobrą ocenę, a co wręcz przeciwnie.

Ankieta znajdująca się na naszej stronie internetowej www.auto-swiat.plpozwoli poznać Wasze ulubione marki i modele, auta, o których marzycie. Nikt w Polsce nie przeprowadza tak szerokich badań z kierowcami, nikt ich nie pyta o to, czy są zadowoleni ze swojego samochodu. A przecież dyskutujemy o tym codziennie, wymieniamy uwagi, dzielimy się kłopotami.

Teraz jest okazja do tego, by zabrać głos w szerszym gronie, zatem gorąco do tego zachęcamy. Wiemy, że firmy samochodowe bardzo interesują się tym, jak kierowcy oceniają ich produkty. Nie ulega wątpliwości, że Wasze opinie wyrażone w Narodowym Auto Teście wpływają np. na ceny lub wyposażenie aut, jakość serwisu, ceny części zamiennych. Dlatego Wasz głos jest naprawdę ważny.

Na wypełnienie ankiety wystarczy 8 minut, a efekt będzie miał ogromne znaczenie. Zapraszamy!

Najnowszy numer 15/2014 tygodnika Auto Świat poleca m.in.

NOWOŚCI –Nowa generacja Volvo XC90, rodzeństwo VW Tiguana, pierwsza jazda kompaktowym kombi z Francji, wrażenia z jazdy nowym Cadillaciem CTS i VW Golfem R

TESTY –nowe Mini w teście Czytelników, porównanie popularnych aut miejskich oraz Porsche Macan

PORADY –dla kogo folia w spreju, czyszczenie nadwozia glinką, filtry kabinowe, mapa zagrożeń drogowych

UŻYWANE –Honda CR-V (2006—2012) oraz ryzykowne auta na literę V

PONADTO –emocjonująca jazda zadaszonym Jaguarem F-Type oraz dlaczego auta elektryczne rekordowo tracą na wartości

Życzymy miłej lektury!

Foto: Auto Świat
Auto Świat nr 15/2014 w kioskach i na tabletach