Zamiary rowerzystów są czasem trudne do przewidzenia dla kierowców. Dlatego powinni zachować szczególną czujność, nawet wtedy, gdy rowerzysta porusza się po chodniku. Na opublikowanym nagrania rowerzystka nieoczekiwanie zjechała z chodnika na jezdnię wprost pod koła samochodu. Wszystko wydarzyło się niedaleko przejścia dla pieszych, z którego rowerzystka mogła skorzystać, przeprowadzając rower bezpiecznie na drugą stronę.

"Rowerzystka wyjeżdża na czołówkę z osobówką. Na szczęście tym razem zakończyło się na strachu. Uważajcie na siebie" napisali pod filmem twórcy kanału "Stop cham".

W samochodzie uruchomiona była kamerka, która zarejestrowała całe zajście. Rowerzystka niemal oparła się o maskę samochodu, którego kierowca na szczęście w porę wyhamował. Rower przewrócił się, a rowerzystka podniosła go i ruszyła dalej.

Czytaj także: Niemal 1,1 tys. wypadków z udziałem rowerzystów

Internauci nie pozostali obojętni na opublikowany filmik. We wpisach pod nagraniem komentowali niebezpieczną sytuację na drodze:

"Dlatego gdziekolwiek jadę, staram się obserwować chodnik. Jak widzę po zachowaniu pieszych/rowerzystów, że są mało konkretni w swoich zamiarach i nie wiem, co zrobią, to puszczam nogę z gazu, ewentualnie nawet przyhamuję w zależności od sytuacji" napisał jeden z nich.

"Pomimo tego, że po drugiej stronie jest ścieżka rowerowa, to i tak rowerzyści jeżdżą, jak im pasuje" skomentował internauta, który na nagraniu rozpoznał swoją miejscowość.

Czytaj także: Kierowca zwrócił uwagę rowerzystom i wybuchła awantura [Nagranie]