"31-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, posiadania narkotyków oraz kradzieży. Za samą napaść na funkcjonariusza publicznego grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności" – wyjaśniła Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 19 września br. na terenie gminy Rzepin. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, z którego nagle wybiegł pasażer i zaczął uciekać. Mundurowi zdążyli zauważyć, że jest to znany im 31-latek, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Bronił się gazem. Nie miał szans

Funkcjonariusze od razu ruszyli za nim. Wówczas uciekinier zaczął rozpylać w ich kierunku gaz łzawiący. Mimo to nie miał szans, by zbiec i został szybko zatrzymany.

Okazało się, że jego ucieczka miała kilka motywów. Jednym z nich było uniknięcie kary pozbawienia wolności, a kolejnym amfetamina, którą miał przy sobie.

"Rozliczając 31-latka, policjanci ustalili, że może on odpowiadać także za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie w gminie Rzepin. Stąd i te zarzuty w aktach sprawy" – dodała policjantka. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz