Rajd Lotos Baltic Cup debiutuje jako runda RSMP, w poprzednich latach stanowił jedynie eliminację Rajdowego Pucharu PZM. Trasa zawodów liczy łącznie 257 kilometrów, z czego 113,94 km to jedenaście odcinków specjalnych.

W Małopolsce zawodnicy ścigali się na odcinkach asfaltowych. Tym razem próby wyznaczone zostały na luźnych nawierzchniach. Dla reprezentantów Peugeot Sport Polska Rally Team nie stanowi tokłopotu – Bryan w tym sezonie startuje także w szutrowych Mistrzostwach Francji...

Brian Boufier i Xavier Panseri wygrali przed dwoma tygodniami - podczas czwartej rundy - wszystko co było do wygrania: klasyfikację generalną, klasę Super 2000, otrzymali dodatkowy punkt za odniesienie największej ilości zwycięstw na odcinkach specjalnych, wreszcie – przyczynili się do zwycięstwa Peugeot w kategorii Producentów oraz Zespołów Sponsorskich. Teraz także zapowiada walkę!

Bryan zajmuje obecnie drugie miejsce w punktacji generalnej Mistrzostw Polski, jest też liderem w klasie Super 2000, choć przecież startował tylko w dwóch (z czterech), rund RSMP...

Kibiców oczekują więc duże emocje - Peugeot 207 Super 2000 na pewno podejmie rywalizację z Subaru, Mitsubishi czy Fiatem Punto Super 2000!

Rajdowy Puchar Peugeot

Sześć załóg zgłosiło swój udział w 3. Rajdzie Lotos Baltic Cup, czwartej eliminacji Rajdowego Pucharu Peugeot 2007. Będzie to druga w tym sezonie runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywana na luźnej nawierzchni.

Faworytami rywalizacji są bracia Marcin i Michał Dobrowolscy. Wygrali oni wszystkie trzy dotychczasowe eliminacje, prezentując wysoką i równą formę. W klasyfikacji uzyskali już sporą przewagę nad konkurentami i pewnie zmierzają po pierwszy w karierze tytuł mistrzowski. Ale w sporcie nigdy niczego nie można przesądzać – do zakończenia sezonu pozostały przecież jeszcze cztery trudne starty...

Najgroźniejszymi rywalami Marcina i Michała są Kamil Butruk i Maciej Wilk oraz Michał Streer i Krzysztof Janik. Obie załogi zgromadziły dotychczas tyle samo punktów. Michał poczynił od ubiegłego sezonu duże postępy. Kamila z kolei prześladuje pech. Przed rozpoczęciem zmagań wydawało się, że posiadając tak wielką rutynę, powinien dominować w rozgrywkach. Tymczasem ma aż 21 punktów straty do lidera po trzech eliminacjach, a przyczyną jest... zbyt częste opuszczanie drogi i przebijanie opon.

Przyjemną niespodziankę sprawia swoim kibicom ubiegłoroczny debiutant, Przemysław Zabrocki. Startując z Szymonem Gospodarczykiem jeździ w tym sezonie bardzo pewnie i liczy się w rywalizacji o podium mistrzostw kraju!

Kolejne pozycje w klasyfikacji zajmują Grzegorz Kostka i Tomasz Tkacz oraz Tomasz Dąbrowski i Igor Stasz. Obie załogi punktowały jednak tylko w dwóch rajdach.

Rozgrywany na luźnych nawierzchniach 3. Rajd Lotos Baltic Cup nie powinien być zbyt trudną próbą dla posiadających szutrowe zawieszenia samochodów Peugeot 206 XS. Pucharowe auta wielokrotnie udowadniały, że nie straszne są dla nich piaszczyste OS-y. A jak zapewniają organizatorzy – o ile nie będzie opadów deszczu w najbliższych dniach – trasa powinna być stosunkowo twarda.

Organizatorami Rajdowego Pucharu Peugeot 2006 są Peugeot Polska i Polski Związek Motorowy, partnerami zaś firmy: TOTAL, GEFCO, SPF, MICHELIN, FACOM. Patronem medialnym jest tygodnik AUTO ŚWIAT.

Zdjęcie: Michał Stefaniak