Zwyciężyli w klasyfikacji generalnej, grupie N oraz klasie Super 2000. Peugeot triumfował także w klasyfikacji Producentów oraz Zespołów Sponsorskich.

Brian Boufiier i Xavier zdobyli też dodatkowy punkt do klasyfikacji Mistrzostw Polski za wygranie największej liczby odcinków specjalnych. Mimo, że czołówka kierowców RSMP ma za sobą w tym roku już cztery starty, a Bryan uczestniczył tylko w dwóch eliminacjach – reprezentant Peugeot Sport Polska Rally Team awansował na drugie miejsce w punktacji generalnej mistrzostw kraju. Jest też liderem w klasie Super 2000.

Bracia Dobrowolscy po raz trzeci

Marcin i Michał Dobrowolscy wygrali Subaru Poland Rally, trzecią w tym sezonie eliminacją Rajdowego Pucharu Peugeot. Dzięki temu pozostali niepokonani i nadal mają szanse na poprawienie rekordu.

W rajdzie wystartowało ostatecznie tylko pięć załóg, pozostałe zgłoszone zrezygnowały z udziału w ostatniej chwili. Bracia Dobrowolscy, którym marzy się nie tylko tytuł Mistrzów Polski, ale także poprawienie ubiegłorocznego wyczynu Łukasza Habaja i Jacka Spentanego (zwyciężyli w sześciu rundach RPP) od początku jechali bardzo szybko.

Pierwszymi liderami zostali jednak Kamil Butruk i Maciej Wilk, którzy wygrali, rozegrany na ulicach Krakowa, prolog. Wyprzedzili na nim Marcina i Michała o 2,1 sekundy, Przemysława Zabrockiego i Szymona Gospodarczyka o 3,3 sekundy, Tomasza Dąbrowskiego i Igora Stasza o 12,9 sekundy oraz Michała Streera i Krzysztofa Janika o 16,9 sekundy.

Pierwszy odcinek specjalny został odwołany, na drugim Marcin i Michał Dobrowolscy uzyskali najlepszy czas, pokonali Streera i Dąbrowskiego i objęli prowadzenie w klasyfikacji. Ułatwił im to Kamil Butruk, który musiał zmieniać koło, tracąc bardzo dużo czasu. Co prawda Kamil wygrał kolejna próbę, ale pozostał na piątym miejscu – po pierwszej pętli liderem był Dobrowloski przed Dąbrowskim, Streerem, i Zabrockim.

Druga pętla to dwa zwycięstwa Dobrowolskiego (szósty OS został odwołany), który wyprzedzał Streera. Po etapie przewaga Marcina nad Michałem wynosiła 48,1 sekundy. Trzeci był Zabrocki, a czwarty – Dąbrowski. Na piątej próbie wycofał się Butruk.

Drugi etap to pięć zwycięstw Marcina i Michała Dobrowolskich. Na trasę, dzięki systemowi Superally, powrócili Butruk i Wilk, ale już na ósmym odcinku musieli zmieniać koło. Na jedenastej próbie musieli skapitulować...

Duże różnice czasowe po pierwszym etapie sprawiły, że rywalizacja o dalsze pozycje była mniej zacięta, choć na poszczególnych OS-ach załogi zamieniały się miejscami. Na dwunastym odcinku załogi Pucharu RPP miały wolny przejazd.

Ostatecznie drugie miejsce w rajdzie zajęli Michał Streer i Krzysztof Janik, trzecie – Przemysław Zabrocki i Szymon Gospodarczyk, a czwarte – Tomasz Dąbrowski i Igor Stasz.

Kolejną rundą będzie Rajd Kaszub na szutrach, który odbędzie się w ostatni weekend lipca.

Organizatorami Rajdowego Pucharu Peugeot 2006 są Peugeot Polska i Polski Związek Motorowy, partnerami zaś firmy: TOTAL, GEFCO, SPF, MICHELIN, FACOM. Patronem medialnym jest tygodnik AUTO ŚWIAT.