"Dzięki analizie 300 zapisów video z prywatnych kamerek samochodowych, które w tym roku trafiły do nas za pośrednictwem skrzynki stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl, ukarano 85 kierowców mandatami karnymi. Wiele spraw kończy się jednak wnioskami do sądów i w nich nadal toczą się postępowania" – powiedział Maludy.

Lubuska policja zamieściła spot ukazujący fragmenty niektórych z nadesłanych filmików. Jest on zarazem apelem o przysyłanie kolejnych i reagowanie na wszelkie przejawy łamania przepisów ruchu drogowego.

"W staraniach o bezpieczeństwo mamy coraz więcej sojuszników wśród kierowców, którzy nie są obojętni na drogowy bandytyzm i przesyłają nam te filmy. To niekiedy mrożące krew w żyłach sceny obrazujące skrajnie nieodpowiedzialne zachowania niektórych kierowców" – powiedział Maludy.

W 2020 r. w woj. lubuskim funkcjonariusze ruchu drogowego zarejestrowali ponad 65 tys. wykroczeń drogowych; 1 550 kierowców straciło prawa jazdy, w tym 883 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponad 1 100 kierujących zostało przyłapanych na jeździe po wypiciu alkoholu.