Vosco Automotive dał się poznać za sprawą elektrycznego prototypu Vosco EV2, którym mieliśmy już okazję się przejechać. Niestety na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek przejdzie on z fazy prototypowej do produkcyjnej. To jednak nie ogranicza firmy, aby dzielić się kolejnymi wizualizacjami i nazywać je marką, do której Polacy mają spory sentyment.

Teraz Vosco podzieliło się szkicami Poloneza w bardzo modnej odmianie SUV-a Coupé. Oczywiście, są to szkice samochodu koncepcyjnego i raczej nie ma co się spodziewać, że powstanie z niego pełnoprawny, jeżdżący samochód. Rysunki samochodu wyszły spod ręki Damiana Wolińskiego, głównego stylisty Vosco.

Polonez SUV Coupe Foto: Vosco
Polonez SUV Coupe

To zresztą już nie pierwszy projekt Poloneza. W 2020 r. przy okazji premiery modelu Vosco S106EV, czyli poprzednika Vosco EV2, firma zaprezentowała również makietę Poloneza w wersji czterodrzwiowego coupé. Była to w rzeczywistości karoseria wydrukowana na drukarce CNC. W ten sposób Vosco pokazało, jakie ma możliwości i zaprezentowało swoją wizję nowoczesnego następcy Poloneza.

 Foto: FSO Syrena Kutno / FSO Syrena Kutno

Widać, że Vosco ma ambicje i chciałoby stworzyć własny, polski pojazd. Nie można jeszcze całkowicie skreślić prototypu Vosco EV2, choć szanse, że będzie on produkowany seryjnie, są bardzo małe. W przypadku polonezów tych szans na razie zupełnie nie ma, a wizualizacje i makiety są stworzone do reklamy firmy, która przy okazji postu z rysunkami Poloneza SUV-a przypomina, że potrafi stworzyć szkic, a potem prototyp samochodu i oferuje takie usługi.

Ładowanie formularza...