Mężczyzna za wszelką cenę usiłował uciec stróżom prawa stwarzając poważne zagrożenie na drodze.

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych w jednej z podkieleckich miejscowości policjanci drogówki prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Badając stan trzeźwości kierujących zatrzymali do kontroli kierującego Oplem.

Po wstępnym badaniu trzeźwości okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego jest pod wpływem alkoholu. Policjanci wydali polecenie kierującemu aby wyłączył silnik i wysiadł z pojazdu. W tym momencie kierowca Opla z piskiem opon gwałtownie ruszył i postanowił uciec.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg radiowozem wyposażonym w videorejestrator, rejestrując przy tym poczynania kierowcy w trakcie ucieczki . Podczas pościgu kierowca Opla wielokrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego, stwarzając przy tym zagrożenie dla innych.

Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. W trakcie badania stanu trzeźwości 24-latka urządzenie wykazało, że kierowca jest pod wpływem alkoholu i ma 0,4 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

24-latek odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia.