Logo
WiadomościAktualnościRajd du Valais: Mistrzowie Polski na czwartym miejscu po 2. etapach

Rajd du Valais: Mistrzowie Polski na czwartym miejscu po 2. etapach

Autor Andrzej Karaczun
Andrzej Karaczun

Drugi etap Rallye du Valais był emocjonujący. Mistrzowie Polski, Bryan Bouffier i Xavier Panseri w Peugeot 207 Super 2000 utrzymali czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rajd du Valais: Mistrzowie Polski na czwartym miejscu po 2. etapach
Auto Świat
Rajd du Valais: Mistrzowie Polski na czwartym miejscu po 2. etapach

Po pierwszym dniu zmagań zawodnicy Peugeot Sport Polska Rallye Team sklasyfikowani byli na czwartym miejscu.

Przypomnijmy, że po trzech próbach pierwszego dnia na czele byli kolejno:Giandomenico Basso i Mitia Dotta (Fiat Punto Abarth S2000), Freddy Loix i Robin Buysmans (Peugeot 207 S2000) oraz Umberto Scandola i Guido D'Amore (Fiat Punto Abarth S2000).

Jednak już pierwszy odcinek drugiego etapu okazał się dla Bryana i Xaviera pechowy - po przebiciu opony stracili prawie minutę do liderów, spadając na szóstą pozycję.

Czwarty OS przyniósł czwartą zmianę liderów. Zostali nimi przodowanicy klasyfikacji IRC, Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger (Peugeot 207 S2000), którzy wyraźnie wygrali długi, 40-kilometrowy odcinek.

Na piątej próbie z walki odpadli Scandola i D'Amore, których Fiat z urwanym kołem zablokował odcinek (ostatecznie sędziowie odwołali OS).

Na kolejnym odcinku Bouffier i Panseri zajęli czwarte miejsce, awansując na taką samą pozycję w klasyfikacji rajdu. Najszybszy okazał się Freddy Loix.

Belg wygrał też siódmy i dziewiąty OS, na ósmym triumfował Giandomenico Basso, a na ostatnim - dziesiątym Nicolas Vouilloz.

Reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team dojeżdżali do mety odpowiednio na 4 (strata 8,6 sek.), 3 (2,7 sek.), 5 (4,2 sek.) oraz 5 (6,3 sek.) miejscu. Po dwóch dniach Bryana Bouffier i Xavier Panseri utrzymują czwarte miejsce w "generalce". Do Lucy Rosettiego tracą 31 sekund, Antona Alana wyprzedzają o 49,9 sek.

MiejsceKierowca i pilot (Samochód)Czas (strata)1.Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger (Peugeot 207 Super 2000)1:35.41,7 godz.2.Freddy Loix i Robin Buysmans (Peugeot 207 Super 2000)11,7 sek.3.Luca Rosetti i Matteo Chiarcossi (Peugeot 207 Super 2000)41,0 sek.4. Bryan Bouffier Bryan i Xavier Panseri(Peugeot 207 Super 2000)1.12,9 min.5.Anton Alen i Timo Alenne (Fiat Grande Punto S2000)2.02,8 min.6.Grégoire Hotz i Pietro Ravasi (Peugeot 207 Super 2000)2.24,4 min.7.Giandomenico Basso i Mitia Dotta (Fiat Grande Punto Abarth S2000)2.43,7 min.8.Janos Toth i Robert Tagai (Peugeot 207 Super 2000)3.45,3 min.9.Patrick Heintz i Roland Scherrer (Subaru Impreza STi)6.57,8 min.10. Jean-Philippe Nradoux i Jean-Noël Gregoire(Mitsubishi Lancer Evo IX)7.06,3 min.

Zdjęcie: ircseries.com

Autor Andrzej Karaczun
Andrzej Karaczun
Powiązane tematy: