Radosław Typa z Wojciechem Żukiem zwyciężyli w tej rywalizacji, a drugie miejsce zajęli Piotr Maciejewski z Piotrem Kowalskim. Czołowe załogi C2-R2 Teams’ Challenge nie tylko uplasowały się na bardzo wysokich miejscach w klasyfikacji generalnej (odpowiednio 11. i 12.), ale także znalazły się w czołówce (drugie i trzecie miejsce) w klasyfikacji grupy A i w konkurencji aut przednionapędowych.

W punktacji klasy A6 tego sezonu liderem jest załoga Piotr Maciejewski i Piotr Kowalski, z przewagą 10 punktów, ale tytuł mistrzowski rozstrzygnie się podczas ostatniej rundy RSMP, która rozegra się w Płocku (22-23 września).

Radosław Typa: Wygraliśmy tę trudną rywalizację, ale niestety nie jest mi dane cieszyć się zwycięstwem. Zaraz po zakończeniu rajdu ciężkiemu wypadkowi ulegli w okolicach Oleśnicy moi przyjaciele, powracający z rajdu. W obliczu takiej sytuacji wszystko inne staje się zupełnie nieważne.

Piotr Maciejewski: Na pierwszej pętli okazało się, że Radek Typa jest w dobrej formie i jedzie bardzo szybko. On nie miał niczego do stracenia, my zaś nie chcieliśmy podejmować zbędnego ryzyka. Priorytetem było dla nas osiągnięcie mety i powiększenie dorobku punktowego. Ten plan konsekwentnie zrealizowaliśmy.

Marcin Pasecki: Mieliśmy nadzieję poznać nowe dla nas auto podczas odcinka testowego, ale próbne jazdy przerwano przed czasem. Testem były więc oesy. Z próby na próbę szło nam coraz lepiej, lecz zaczęły ujawniać się pewne niedomagania auta i zostaliśmy sklasyfikowani na 3. miejscu dzięki SupeRally.

Maciej Rzeźnik: Trudna, mokra trasa, wiele miejsc dość podstępnych. Nie było lekko! Na domiar złego pojawiły się kłopoty ze sprzęgłem i zawieszeniem. Czwarte miejsce w klasie A6 udało nam się zająć za sprawą systemu SupeRally i dzięki temu wzbogaciliśmy dorobek o 2 punkty.

Ariel Piotrowski i Martyna Zarębska po wypadnięciu z trasy na OS1 musieli wycofać się z zawodów.