Polak wyprzedził Mistrza Świata, Lewisa Hamiltona oraz Fernando Alonso.

Rozstrzygnięcie jest sporą niespodzianką (podobnie jak dla niektórych były nią wyniki glosowania na najlepszego polskiego sportowca minionego roku, którym w sobotę został ogłoszony Robert). Wydawało się, że pupil brytyjskich kibiców nie będzie miał konkurentów. Tymczasem jury miało inne zdanie!

Znając Roberta Kubicę, powtórzy on to, co mówił już wcześniej: cieszą go zwycięstwa w plebiscytach, ale liczy się przede wszystkim tytuł! A mistrzem został przecież nie on, ale Lewis Hamilton...

Abstrahując od tego kto jest rzeczywiście najlepszym kierowcą, ekspertom "Autosportu" należą się słowa najwyższego uznania za bezkompromisowość w podejmowaniu decyzji!

Dominacja kierowców Formuły 1 była wyraźna - w pierwszej "dziesiątce" znalazło się ich aż siedmiu.

Mistrz Świata w rajdach, Sébastien Loeb został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Na wysokiej, dwudziestej pozycji znalazł się Stephane Sarrazin, który potrafił znakomicie łączyć starty w wyścigach Le Mans Series z występami na rajdach.

Dziesiątka najlepszych kierowców 2008 roku według "Autosportu"

1. Robert Kubica (Formuła 1);2. Lewis Hamilton (Formuła 1);3. Fernando Alonso (Formuła 1);4. Felipe Massa (Formuła 1);5. Sébastien Loeb (rajdy Mistrzostwa Świata);6. Sebastian Vettel (Formuła 1);7. Scott Dixon (wyścigi IndyCar Series);8. Mark Webber (Formuła 1);9. Allan McNish (wyścigi Le Mans Series);10. Kimi Räikkönen (Formuła 1).