UWAGA:

prosimy o samodzielne odświeżanie strony, gdyż informacje są na bieżąco aktualizowane

>---------------------------------------

Po pierwszym dniu polska załoga zajmowała jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie R3C.

W drugim dniu zawodnicy przejeżdżali trzykrotnie odcinek specjalny Selvino o długości 10 kilometrów.

W niedziele zawody rozpoczęły się dość niespodziewanie: zajmujący pierwsze miejsce Ilario Nodari i Davide Benigno (Peugeot 307 WRC) oraz trzecią pozycję - Mirko Virag i Domenico Pozzi (Citroen Xsara WRC) do rajdu nie przystąpili. Zostali zatrzymani przez policję, która zakwestionował dokumenty pojazdów.

Polecamy w RoadLook.pl

Oto jak przebiegała rywalizacja drugiego dnia:

Selvino 2:. Najszybsi okazali się Massimo Gasparotto i Renato Bizzotto (Ford Focus RS WRC), drugą pozycję zajęli Michele Gregis i Davide Brivio (Citroen Xsara WRC) - strata 1,3 sekundy, a trzecią - Andrea Cortinovis i Mario Cortinovis (Ford Focus RS WRC) - strata 4,4 sek.Po dwóch OS-ach prowadzi Gregis przed Gasparotto (strata 0,7 sek.) oraz Cortinovisem (5,2 sek.).

Robert Kubica i Michał Kuśnierz zajęli na próbie dziesiąte miejsce (29,0 sek.). Polacy awansowali na dziesiątą pozycję w klasyfikacji (58,3 sek.) i utrzymali drugie miejsce w klasie. W R3C prowadzą Luca Roggiani i Roberto Ruggeri (Renault Clio R3) z przewagą 8,6 sekundy nad Polakami.

Selvino 3:. Robert Kubica i Michał Kuśnierz odpadli z rywalizacji, na skutek awarii samochodu - taka informacja długo znajdowała się na stronie rajdu. Okazało się jednak, że Polacy pojechali dalej i osiągnęli metę na 76 miejscu ze stratą 1.41,5 minuty do zwycięzcy próby.

Polacy zajmują 36 miejsce z czasem gorszym o 2.38,9 minuty od liderów.

Odcinek wygrali Massimo Gasparotto i Renato Bizzotto z identyczną przewagą, jak na poprzedniej próbie nad załogą: Michele Gregis i Davide Brivio. Dzięki temu zostali liderami rajdu Michele i Davide tracą do nich 0,6 sekundy. Trzeci na mecie Os-u i trzeci w klasyfikacji,Andrea Cortinovis i Mario Cortinovis maja stratę do prowadzących 7,7 sekundy.

Selvino 4:. Tym razem faworytów do zwycięstwa pogodzili Andrea Cortinovis i Mario Cortinovis. Na drugim miejscu, ze stratą 0,2 sekundy uplasowali się Massimo Gasparotto i Renato Bizzotto i dzięki temu wygrali rajd.

Michele Gregis i Davide Brivio stracili do zwycięzców 0,9 sekundy i ostatecznie zajęli drugie miejsce w zawodach. Andrea i Mario byli trzeci.

Robert Kubica i Michał Kuśnierz na mecie. Nasza załoga (choć w barwach Włoch) zajęła na próbie 32 miejsce z czasem gorszym o 1.00,4 minuty od zwycięzców.

Ostatecznie Robert i Michał sklasyfikowani zostali w imprezie na 35 pozycji z rezultatem 3.39,1 minuty słabszym od Massimo i Renato. W klasie R3C Polacy są na 15 miejscu.

Rajd okazał się trudny - ukończyło go 76 załóg spośród 107, które wyruszyły na trasę.WYNIKI RAJDUMiejsceKierowca (Auto)Czas / strata1.Massimo Gasparotto i Renato Bizzotto (Ford Focus RS WRC)23.47,0 min.2.Michele Gregis i Davide Brivio (Citroen Xsara WRC)1,3 sek.3.Andrea Cortinovis i Mario Cortinovis (Ford Focus RS WRC)7,5 sek.4.Felice Ducoli i Giovanni Maifredini (Peugeot 206 WRC)1.13,4 min.5.Stefano Capelli i Valentina Marica (Peugeot 207 S2000)1.22,2 min.6.Marco Paccagnella i Luca Rossi (koda Fabia S2000)1.40,1 min.7.Alessandro Catterina i Marco Re (Peugeot 206 WRC)1.54,8 min.8.Luca Roggiani i Roberto Ruggeri (Renault Clio R3)1.57,7 min.9.Ivan Cominelli i Moira Lenzi (Renault Clio R3)2.04,2 min.10.Ettore Catterina i Marco Tonghini (Renault Clio S1600)2.06,2 min.35.Robert Kubica i Michał Kuśnierz (Renault Clio R3)3.31,9 min.