Marka Moya powstała w 2009 r., kiedy otwarto pierwszą stację w Mińsku Mazowieckim. Od tego czasu dynamicznie się rozwija, szczególnie w ostatnich latach i w dużej mierze dzięki modelowi franczyzowemu (obecnie 70 proc. stacji).
Z danych Polskiej Organizacji Handlu i Przemysłu Naftowego (POPiHN) wynika, że na koniec 2023 r. sieć liczyła 450 obiektów, co oznacza, że przez rok powiększyła się o kolejnych 50 punktów. Obiekty pod szyldem Moya znajdują się już we wszystkich województwach. Można na nich zatankować benzynę i olej napędowy w wersji standardowej lub premium oraz LPG.
W planach jeszcze więcej stacji
Anwim S.A. zapowiada wzmocnienie swojej pozycji jako niezależnego importera paliw. W 2025 r. planuje otwarcie kolejnych 40-50 stacji, a także rozwój oferty pozapaliwowej oraz więcej działań w obszarze elektromobilności.
Uroczystość z okazji osiągnięcia liczby 500 stacji w sieci MOYA odbędzie się na nowo otwartej stacji w Kobyłce na początku lutego. W wydarzeniu wezmą udział zarząd, właściciele oraz zaproszeni goście. Do wspólnego świętowania tego ważnego osiągnięcia sieć zaprasza także klientów, na których będą czekały liczne atrakcje oraz promocje.
Największe sieci stacji paliw w Polsce
POPiHN udostępnia szacunkową liczbę stacji paliw na polskim rynku (stan na 31 grudnia 2023 r.):
- Orlen - 1929;
- BP - 575;
- Moya - 500* (w raporcie jeszcze 450);
- Shell - 460;
- Circle K - 409;
- MOL - 397.