• Skoda uuchomiła cykl edukacyjnych transmisji online, podczas których eksperci na żywo omawiają innowacje technologiczne nowych modeli auta
  • Interaktywna Akademia ŠKODY jest ciekawym miejscem, nie tylko dla użytkowników samochodów tej marki ale i osób zainteresowanych kupnem nowego auta

Nie masz czasu na odwiedzenie salonu ŠKODY, ale chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o najnowszych rozwiązaniach technicznych czeskiego producenta lub zajrzeć w zakamarki najnowszych modeli ŠKODY: FABIA albo KAROQ? Teraz możesz to wszystko zrobić, nie wychodząc z domu.

ŠKODA uruchomiła Wirtualny Salon, w którym odbywają się sesje Interaktywnej Akademii. To cykl wideo-prezentacji poszczególnych modeli oraz porad z szeroko rozumianej tematyki samochodowej. Transmisje prezentacji odbywają się na żywo, a jej widzowie mają możliwość zadawania pytania na podpiętym na stronie czacie. To wszystko bez konieczności wcześniejszego umawiania się, czy czekania w kolejce, ani rejestrowania na stronie internetowej. To nowatorskie rozwiązanie kierowane jest do potencjalnych klientów marki oraz kierowców, którzy chcą zgłębić tajniki rozwiązań technicznych zastosowanych w swoich samochodach.

Foto: Skoda

Jak skorzystać z Interaktywnej Akademii ŠKODY?

To banalnie proste. Wystarczy wejść na internetową stronę Interaktywnej Akademii ŠKODY i kliknąć ikonę odbywającej się wideo-prezentacji. Co ważne, na ekranie widać obraz z Wirtualnego Salonu na żywo. W trakcie transmisji można zadawać pytania na czacie lub poprosić o pokazanie interesującego elementu auta.

Podczas wideo-prezentacji dowiesz się m.in.: co daje system foteli VarioFlex, czym jest Care Connect, jak korzystać z interfejsu SmartLink, jak wyglądają nowa FABIA i kompaktowy SUV KAROQ oraz jakie nowinki techniczne pojawiły się w nowych modelach. Eksperci pokazują także dobrze znane rozwiązania ŠKODY, takie jak liczne udogodnienia pod wspólną nazwą Simply Clever.

Z przygotowanych przez ŠKODĘ sesji można również wiele dowiedzieć się o tym, jak bardzo auta tej marki są przyjazne dla kierowców oraz jak ważne jest w nich bezpieczeństwo. Na pokładzie najnowszych modeli ŠKODY znajdziemy bowiem bez liku nowatorskich asystentów kierowcy. Zależnie od modelu, na liście wyposażenia mamy m.in. systemy, dzięki którym nie wypadniesz z drogi i nie zjedziesz przez nieuwagę ze swojego pasa ruchu (Lane Assist) albo zatrzymasz się przed przeszkodą, której możesz początkowo nawet nie zobaczyć (Manoeuvre Assist i Pedestrian Monitor, wykrywający pieszych i zwierzęta). Co więcej, nowe modele ŠKODY w razie potrzeby mogą przejąć kontrolę i uratować życie kierowcy, np. w sytuacji zasłabnięcia lub zaśnięcia, ŠKODA sama się zatrzyma dzięki systemowi Emergency Assistant, który potrafi też wyhamować auto po kolizji, nie dopuszczając do kolejnego zderzenia lub wypadnięcia z drogi.

Foto: Skoda

Zwiększone bezpieczeństwo to jednak nie wszystko co mają do zaoferowania nowe modele ŠKODY. Są one również wyposażone w wiele rozwiązań, które mają ułatwiać codzienne życie kierowcy. W większości modeli ŠKODY znajdziemy system automatycznego parkowania Park Assist, który potrafi parkować zarówno równolegle, jak i prostopadle.

Niektóre modele mają na pokładzie układ pomagający w manewrowaniu autem z przyczepą (Trailer Assist). W najnowszych modelach ŠKODY zamówić można także system Traffic Jam Assist, który uprzyjemni życie kierowcy w korkach. Potrafi on utrzymywać auto w pasie ruchu i w zależności od potrzeby samodzielnie hamować i przyspieszać (asystent działa do prędkości 60 km/h).

To tylko niektóre z rozwiązań technicznych, jakie trafiają do najnowszych modeli ŠKODY, a doradcy z Interaktywnej Akademii ŠKODY mogą też wysłać dodatkowe broszury i cenniki, umówić na jazdę próbną albo pomóc w skonfigurowaniu auta. Warto też dodać, że prezentacje dotyczą nie tylko rozwiązań technicznych zastosowanych w ŠKODACH, ale poruszane są w nich także inne kwestie, np. dotyczące prawidłowego montażu fotelików dla dzieci, czy zasad bezpiecznej eksploatacji samochodu.

Jak widać, Interaktywna Akademia ŠKODY jest ciekawym miejscem, nie tylko dla użytkowników samochodów tej marki ale i osób zainteresowanych kupnem nowego auta. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Interaktywne wykłady w tygodniu odbywają się co 2 godziny, a w weekendy eksperci zapraszają na spotkania co 1,5 godziny. Dokładny harmonogram na cały nadchodzący tydzień znajduje się na stronie internetowej IAŠ.