Reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team objęli prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym, odrabiając starty poniesione podczas prologu. Praktycznie przez cały czas ich pozycja nie była zagrożona, choć należy przyznać, że przewaga też nie była wielka. Wystarczała jednak, aby Brian Bouffier i Xavier Panseri mogli spokojnie kontrolować sytuację, jechać Peugeotem 207 Super 2000 bez szarżowania i nadmiernego ryzyka.

- To jest trudny rajd, odcinki są wymagające - podkreślał Bryan.

Za plecami Francuzów trwała ciekawa walka. Przegranymi okazali się Grzegorz Grzyb i Joanna Madej w Suzuki Swifcie Super 1600. Przebita opona pozbawiła ich drugiego miejsca, na które w pełni zasługiwali.

Tymczasem przypadło ono Zbyszkowi Gabrysiowi i Arturowi Natkańcowi, którzy jechali bojowo. Za nimi uplasowali się Tomasz Czopik i Łukasz Wroński. Co prawda Tomek zarzekał się, że rezygnuje z występów w Mistrzostwach Polski, ale całe szczęście obietnicy nie dotrzymał...

Wyniki Subaru Poland Rally są zawieszone do czasu zakończenia posiedzenia Zespołu Sędziów Sportowych. Stało się tak po serii przebitych opon na ostatniej pętli zawodów.

Jedno jest pewne - podczas ceremonii zakończenia rajdu w Krakowie odegrano hymn i nagrody wręczono Brianowi Bouffierowi i Xavierowi Panseri'emu za zwycięstwo w rajdzie, w grupie N oraz klasie Super 2000. Ich triumfu nikt nie kwestionuje...

Gabryś i Natkaniec wykluczeni!

ZSS wywiesił wyniki prowizoryczne. Brakuje na nich Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, którzy zostali wykluczeni za odstępstwa techniczne w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Ale to nie koniec po rajdowych emocji! Po proteście złożonym przez Subaru Poland Rally Team, Komisja Techniczna przystąpiła w sobotę przed północą do kontroli samochodu Tomasza Kuchara i Jakuba Gerbera. Oficjalne wyniki rajdu będą znane w niedzielę rano.

Obok (Kliknij tutaj) piszemy o tym, że wyniki zostały zatwierdzone. Te - w naszych tabelach - należy traktować jako oficjalne...

Wyniki Subaru Poland Rally

Wyniki w klasie Super 2000

Wyniki w klasie Super 1600

Wyniki w klasie A7

Wyniki w klasie A6

Wyniki w Rajdowym Pucharze Peugeot

Klasyfikacja Mistrzostw Polski (po 4 rundach)

MiejsceKierowca Punkty1. Tomasz Kuchari Jakub Gerber 242. Bryan Bouffier153.Sebastian Frycz i Jacek Rathe154.Michał Sołowowi Maciej Baran125. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Wisławski106.Oscar Svedlund i Bjorn Nilsson107.Tomasz Czopik108.Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja99.Paweł Dytko i Tomasz Dytko810.Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek811. Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba8W przypadku zmiany pilota w ciągu sezonu, klasyfikowany jest tylko kierowca.