Mistrzostwie Polski stanęli na podium!

Dla jadących samochodem Peugeot 207 Super 2000 Bryana i Xaviera start w Rajdzie Barum był sprawdzianem formy przed zbliżającym się (29 – 31 sierpnia) Platinum Rajdem Karkonoskim, rundą RSMP. Oczywiście zawodnicy bardzo chcieli wypaść dobrze, ale ważniejsze niż wynik było sprawdzenie ustawień w „rajdówce”.

Łącznie trasa liczyła 540,72 kilometra, a odcinki specjalne – 263,06 kilometra. Podczas inaugurującego zawody prologu po ulicach Zlina, Bouffier i Panseri pojechali zachowawczo, aby przypadkiem nie uszkodzić samochodu o krawężnik.

Pierwszy etap składał się z dziewięciu odcinków specjalnych. Po prologu i drugim OS-ie, na którym zajęli piątą pozycję, Polacy awansowali na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Potem było coraz lepiej! Na czwartej próbie reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team byli drudzy, a na następnej – pierwsi!

Pierwszy etap, składający się z dziewięciu OS-ów Bryan i Xavier ukończyli na trzecim miejscu, pomimo straty 60 sekund za zbyt wczesny wjazd na Punkt Kontroli Czasu (sędziwie nie uwzględnili odwołania naszej załogi). Liderami byli Freddy Loix i Robin Buysmans, a dominowały samochody Peugeot 207 Super 2000: w czołowej dwunastce było aż dziesięć załóg w tym modelu!

Drugi dzień zawodów to rywalizacja Bryana i Xaviera o poprawienie lokaty. Po czwartej pozycji na dziesiątym odcinku, załoga Peugeot Polska wygrała dwie kolejne próby i przewaga drugich w klasyfikacji, liderów cyklu IRC Series - Nicolasa Vouilloza i Nicolasa Klingera (także z Francji) zmalała znacząco.

Bryan i Xavier ostatnią pętlę rozpoczęli od zajęcia trzeciego miejsca, przedostatni odcinek wygrali. W tym momencie do drugiego stopnia na podium brakowało 6,5 sekundy...

Jednak w kontekście zbliżającego się startu w Karkonoszach załoga Peugeot Sport Polska Rally Team nie podjęła ryzyka pojechania „na całego”. Bryan i Xavier zajęli na odcinku drugie miejsce, co dało im wysoką, trzecią lokatę w całym rajdzie. Okazali się najlepsi na czterech odcinkach specjalnych.

W pierwszej dziesiątce Barum Rally znalazło się dziewięć samochodów Peugeot 207 Super 2000! Michał Sołowow i Maciej Baran sklasyfikowani zostali na dziewiątej pozycji w rajdzie i trzeciej w punktacji Mistrzostw Europy.

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Gefco, Bank Peugeot Leasing, Malkom, BF Goodrich, Kyriad. Patronat Medialny: AUTO ŚWIAT.