Drugi dzień rajdu zaczął się dość niespodziewanie. Xavier Pons wygrał pierwszy odcinek specjalny (odrobił 9,5 sekundy do Jari-Mattiego Latvali), Marcus Grönholm stracił do Hiszpana 1,6 sekundy. Drugi w klasyfikacji po pierwszym dniu - Petter Solberg stracił pozycję na rzecz Manfreda Stohla. Subaru znalazło się poza drogą.

Na kolejnej próbie Marcus zrewanżował się kierowcy Citroena Xsary, ale pokonał Katalończyka jedynie o dziewięć dziesiątych sekundy. Tym samym Hiszpan jest coraz bliżej wyprzedzenia Latvali, który lekko uszkodził swojego Focusa.

Wszyscy narzekali na bardzo śliską nawierzchnię i oślepiające słońce. Młodszy z braci Solbergów był trzeci i zbliżył się do Manfreda Stohla na 0,8 sekundy. Z kolei Sordo stracił aż 42 sekundy i posiadał już tylko 2,3 sekund przewagi nad Atkinsonem.

Do zmiany lidera doszło w JWRC. Popularny w Polsce Kris Meeke wypadł z drogi. Liderem został Guy Wilks, mający szanse na zdobycie tytułu mistrza świata. Drugie miejsce zajmuje Jaan Mölder.

Trzecia próba zakończyła się znów zwycięstwem lidera Grönholma. Dobrze spisał się Petter, który ponownie wyszedł przed Stohla. Ale Norweg tracił do Fina już ponad minutę i tylko błąd Marcusa może dać mu zwycięstwo... Kłopoty mieli Sordo i Higgins.

O tym jak wyrównana jest rywalizacja na trasie świadczą wyniki dziesiątego OS-u. Wygrał Strohl o 0,1 sekundy przed Petterem Solbergiem i o 0,3 sekundy przed Grönholmem! W czołówce nic się nie zmieniło, ale strata Ponsa do Latvali zmalała do 3,6 sekundy.Na jedenastej próbie pecha miał Solberg. Jego Subaru uderzyło w tą samą bramę, na której ubiegłoroczny rajd zakończył Grönholm. Norweg znalazł się na mecie, obronił nawet pozycję (z przewagą 0,1 sekundy nad Stohlem), ale samochód został dość poważnie uszkodzony. Pons tymczasem wyprzedził Jari-Mattiego Latvalę.

Kłopoty Pettera z samochodem odbiły się na wynikach na następnym odcinku. Solberd stracił drugą pozycję i aby ją odzyskać będzie musiał odrobić 48 sekund do Stohla. Zwycięzca OS-u Grönholm jest już praktycznie niezagrożony.Nadal aktywnie jechali Pons i drugi na mecie - Atkinson. Na ostatnim OS-ie II etapu za Grönholmem, w siedmiu dziesiątych zmieściła się szóstka - Stohl, Latvala, Duval, Sordo, Wilson oraz Andreas Mikkelsen. Michał Sołowow po dwóch dniach zajmuje 52, a Maciej Oleksowicz - 86 miejsce.