Paleta SUV-ów producenta z Ingolstadt już wkrótce poszerzy się o kolejny model. Jesienią 2011 roku zadebiutuje Audi Q3. Samochód ma być bezpośrednim konkurentem BMW X1. Czy Audi zdoła nadrobić dystans do rywala z Monachium, który jest na rynku od ponad roku? Na przykładzie Tiguana widać, że jest to możliwe – kompaktowy SUV z Wolfsbura zadebiutował cztery lata temu i od razu zawojował statystyki sprzedaży.

Nowe Audi technicznie będzie bazować właśnie na Tiguanie. SUV z Ingolstadt przejmie od niego stały napęd na cztery koła oraz elektromechaniczny układ kierowniczy. Także rozmiary nadwozia wyraźnie wskazują na pokrewieństwo z produktem z Wolfsburga. Q3 mierzy 4,38 m długości, 1,82 m szerokości oraz 1,60 m wysokości. Rozstaw osi to 2,60 m.

Cenowo Audi Q3 ma być ok. 10 tys zł droższe od Tiguana. Czy warto będzie tyle dopłacić? Księgowi w Ingolstadt doskonale zdają sobie sprawę z tego, że samochody kupuje się oczami. Q3 ma być lifestylową alternatywą dla konserwatywnie zaprojektowanego Volkswagena. Maska oraz tylna klapa samochodu będą wykonane z aluminium, opadająca ku tyłowi linia dachu ma nadać sylwetce Q3 lekkość znaną z aut typu coupé. Samochód będzie miał również lepiej wykończone wnętrze niż brat bliźniak z Wolfsburga.