Za nami dwie europejskie rundy WTCC. Pierwsza została przeprowadzona we Włoszech na legendarnej Monzie. Zwycięzcą obydwu wyścigów podczas tego weekendu został trzykrotny Mistrz Wyścigów Samochodów Turystycznych – Yvan Muller (Chevrolet). Drugie zwycięstwo było o tyle cenniejsze, że Francuz wywalczył je po 360-stopniowym obrocie po kontakcie z Robem Huffem. W pierwszym wyścigu podium uzupełnili Robert Huff (Chevrolet) i Gabriele Tarquini (Seat), a w drugim Alain Menu (Chevrolet) i Robert Huff (Chevrolet).

Druga eliminacja odbyła się w słonecznej Hiszpanii na ulicznym torze Walencja. Rywalizacja toczyła się od samego początku do końca weekendu, obfitując w sporo spięć. Pierwszy wyścig padł ponownie łupem Yvana Mullera. Za nim zameldowali się Gabriele Tarquini (Seat) i Tom Coronel (BMW). W drugim starciu doskonale poradził sobie Alain Menu (Chevrolet), który po zaciętej walce z Tomem Coronelem (BMW) dowiózł pierwsze miejsce. Na trzeciej pozycji wyścig ukończył Stefano D’Aste (BMW).

Najbliższa runda zostanie przeprowadzona na ulicznym torze w Marakeszu. Obiekt Circuit International Automobile Moulay El Hassan (znany też jako Marrakech Street Circuit) został otwarty w 2009 roku. Projektem toru zajęła sie firma D3 Motorsport Develompent. Długość jednego okrążenia wynosi 4.545 km. Autodrom nie należy do szczególnie skomplikowanych, choć składa się z czternastu zakrętów (tak naprawdę czterech nawrotów, czterech szykan i trzech długich prostych). Utrudnienie stanowi dość wąski pas toru.

Po dwóch eliminacjach liderem klasyfikacji generalnej jest Yvan Muller (88 pkt). Drugie miejsce zajmuje jego zespołowy kolega – Alain Menu (61 pkt). Trzecią pozycję zagwarantował sobie Tom Coronel (58 pkt). Pierwszą piątkę uzupełniają Rob Huff (Chevrolet) i Gabriele Tarquini (Seat). W klasyfikacji producentów prym wiedzie zespołów Chevroleta.

Wyścig o Maroko WTCC można w całości śledzić na żywo w telewizji Eurosport.

HARMONOGRAM ZAWODÓWPiątek (13.04)Testy13:30-14:00Sobota (14.04)Trening 19:30-10:00Trening 213:15-13:45Kwalifikacje 116:15-16:45Kwalifikacje 216:50-17:05Niedziela (15.04)Warm up9:00-9:15Wyścig 112:10-12:50Wyścig 214:50-15:50