Aktualny Mistrz Polski w generalce, Xavier Panseri (Francuz żonaty z Polką) oglądał pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jako kibic.

* Witaj Xavier, a gdzie Bryan?

- W domu w Die! Bardzo namawialiśmy go do startu w tym rajdzie, ale w końcu tak się złożyło, że rozpoczniemy sezon dopiero od drugiej rundy.

* Podpisaliście kontrakt z Peugeot Polska, czyli bronicie tytułu mistrzowskiego.

- Tak właściwie kontrakt nie jest jeszcze podpisany, lecz wszystko znajduje się na najlepszej drodze.

* W rajdzie uczestniczy wasz samochód.

- Nasz stary samochód. W tym roku będziemy mieli nowy, który jest już w Warszawie.

* I polskich mechaników w zespole?

- Oraz znajomego inżyniera z Peugeot Sport, tego samego, który współpracuje również z TRT.

* Dlaczego nie wystartowaliście w Magurskim?

- Wystąpiło drobne opóźnienie w odbiorze samochodu z Peugeot Sport, a poza tym w tej chwili tylko dwóch mechaników zna to auto. Co prawda, 207-ka jest wyjątkowo niezawodna i w tak krótkim rajdzie nie powinno być problemów, no ale gdybyśmy gdzieś wypadli, mogły wystąpić kłopoty z serwisem. Zespół Peugeot Polska jest na takim poziomie, że nie chciał improwizować.

* Jaki macie program na sezon 2008?

- Mistrzostwa Polski oraz 2-3 rundy IRC. Zamierzamy wystartować w Barum i Rajdzie Rosji. Prawdę mówiąc, chcieliśmy zaliczyć cały cykl Intercontinental Rally Challenge. Jest wolne miejsce w Kronosie, ale to strasznie drogie miejsce!

* A czy ty nie zamierzasz pokazać się z innym kierowcą w jakichś większych zagranicznych rajdach?

- Pojadę tylko z Bryanem. Muszę się zająć sprawami zawodowymi, bo ubiegły rok był dla mnie kiepski finansowo. Rozkręcam swoje biznesy. Zostałem przedstawicielem amerykańskiej firmy Sunoco i mamy w ofercie sportowe paliwo. Zajmuję się również produkcją części zamiennych z tworzyw sztucznych do wyczynowych samochodów. Może kiedyś będę mógł się skoncentrować wyłącznie na sporcie samochodowym!

* Jak oceniasz początek sezonu w RSMP 2008? Czy będzie wam łatwo obronić prymat?

- Już widzę, że będzie znacznie trudniej niż w poprzednim sezonie. Wiemy, jakszybki jest Leszek Kuzaj. W czołówce pojawiły się nowe nazwiska. Zupełnie zaskoczyła mnie jazda Łukasza Sztuki, o którym dotąd w ogóle nie słyszałem. Ale polscy znajomi mówili mi, że to duży talent.

* Tytuł zobowiązuje. Chcecie pewnie wygrać każdy rajd?

- Chcemy się pościgać. Bez trudu zaakceptujemy drugie miejsce, zajęte po sportowej walce. Z poprzedniego sezonu najmilej wspominamy Rajd Orlen - wspaniałą rywalizację z Antonem Alenem. Oby w tym roku było więcej takich pojedynków!

Tymczasem Bryan Bouffier rozmawiał z dziennikarzem portalu Autosport.cz

- Wystartujemy w Rajdzie Barum w Zlinie w tym roku - powiedział Mistrz Polski. W tych zawodach stratowałem dwa lata temu i zająłem trzecie miejsce. Podpisałem umowę z Peugeot Polska i będę startował własnym samochodem w pełnym cyklu RSMP. W samochodzie Peugeot 207 Super 2000 pragnę też jeździć poza Polską w IRC. Planuję starty w Rosji i Zlinie, wszystko zależy jednak od finansów. We Francji zamierzam uczestniczyć w szutrowych rajdach. Tam pojadę Mitsubishi. Ale celem numer jeden w tym, sezonie jest wywalczenie kolejnego tytułu w Polsce.

Źródło: Autoklub, Autosport