W czwartek już przed południem zablokowana była droga wylotowa z centrum Zakopanego. Przejazd pięciokilometrowego odcinka do Poronina zajmował kierowcom godzinę.

"Zaczęły się powroty sylwestrowych gości do domów. Policjanci wspierają kierowców. Dodatkowe siły policji pojawiły się wzdłuż zakopianki na całym jej przebiegu. Samochody poruszają się bardzo powoli, począwszy od Zakopanego, w kierunku Nowego Targu" – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Jakie mamy rady? Cóż, jeśli już wracacie z sylwestra w Zakopanem, to musicie przygotować się na to, że utkniecie w korku. Na szczęście przed wyruszeniem w trasę można to sprawdzić jak duży korek was czeka? GDDKiA wszystkim zainteresowanym czasami dojazdu do Zakopanego udostępnia dane z czasu przejazdu na odcinku Kraków-Zakopane, wystarczy wejść na stronę http://www.nadrodze.info/ aby w na żywo sprawdzić, ile czasu spędzicie w aucie, zanim dotrzecie do celu waszej podróży.

Nie mamy dobrych wiadomości dla osób podróżujących z Zakopanego do Krakowa. Obecnie według informacji z serwisu internetowego GDDKiA czas przejazdu niemal 100 km odcinka zakopianki to już nieco ponad 4,5 godziny. Najgorsza sytuacja jest na odcinku Nowy Targ - Skomielna-Biała, na pokonanie tego odcinka obecnie trzeba przeznaczyć 110 minut.