AutoBest  Foto: Autobest
AutoBest

Citroën Berlingo, Peugeot Rifter i Opel Combo Life otrzymały tytuł „The Best Buy Car of Europe 2019” zwyciężając z Fordem Focusem, który zajął drugie miejsce i

AutoBest 2019 Foto: Auto Świat / Materiały producenta
AutoBest 2019

Toyotą Corollą (trzecie miejsce).

AutoBest 2019 Foto: Auto Świat / Materiały producenta
AutoBest 2019

Kolejne pozycje zajęły Kia Ceed, Citroen C4 Cactus i Dacia Duster.

AutoBest 2019 Foto: Auto Świat / Materiały producenta
AutoBest 2019

Poza główną kategorią na najlepszy samochód do 20 tys. euro jury konkursu wyróżnia najważniejsze wydarzenia i ludzi branży motoryzacyjnej. W tym roku przyznano nagrody w następujących kategoriach:

COMPANYBEST - Aston Martin Lagonda

Nagrodą jest wyrazem imponującego rozwoju firmy pod kierownictwem Andy Palmera i jego zespołu zarządzającego. Firma stała się dochodowa i wprowadza na rynek nowe modele, które są bardzo dobrze przyjmowane przez klientów.

SAFETYBEST - system Hyundaia informujący o zostawieniu dziecka na tylnym fotelu. Innowacyjne rozwiązanie wykrywa ruch na tylnym fotelu i zapobiega zostawieniu dziecka np. w rozgrzanym samochodzie. Takie rozwiązanie jest bezcenne w krajach o ciepłym klimacie.

SMARTBEST – Głosowa komunikacja w samochodach BMW (Intelligent Personal Assistant).

System odpowiada na naturalne potrzeby nowoczesnego kierowcy. Jego ogromna zaletą jest zdolność do współpracy z wieloma urządzeniami, co wyróżnia to rozwiązanie BMW.

ECOBEST - Jaguar I-Pace

Pierwszy elektryczny Jaguar imponuje osiągami, nowoczesnością i wrażeniami zza kierownicy. I-Pace jest dowodem na to, że samochód ekologiczny nie musi być nudny.

AutoBest Foto: Auto Świat / Materiały producenta
AutoBest

Autobest to stowarzyszenie składające się z 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. W tej grupie znalazł się również przedstawiciel naszej redakcji, Szczepan Mroczek. Każdy kraj jest reprezentowany przez jednego jurora, co eliminuje dominację największych państw. Konkurs ma na celu wskazanie nowego modelu, który spełnia podstawowe oczekiwania szerokiego grona europejskich klientów. Szczególnie istotnymi dla jury kategoriami są: konkurencyjność cenowa, elastyczność oferty, design, rozwiązania komunikacyjne oraz dostępność części zamiennych i podzespołów serwisowych. Po 18 latach istnienia system punktacji został uaktualniony o nowe kategorię: innowacyjne technologie, ekologiczne rozwiązania i zdolność autonomicznej jazdy. Nowa system naliczania punktów pozwala wyróżniać marki, które przodują z rozwoju motoryzacji. Co ważne cena modelu zakwalifikowanego do konkursu nie może przekroczyć 20 tys. euro.

Autobest Foto: Autobest / Autobest
Autobest