Wiceprezes firmy, John Mendel uważa, że każdy aspekt nowego wyglądu samochodu zawiera w sobie dynamiczność, a zarazem funkcjonalność. Zaprojektowano go z naciskiem na jak największą funkcjonalność, więc takim też pozostaje. Na pierwszy rzut oka zauważyć można, że jest on nisko osadzony oraz posiada szerszy rozstaw osi, dzięki czemu jego wygląd otrzymał nutkę agresywności. Niektórym jego lśniąca powłoka lakierowa może przypominać nowoczesny, luksusowy jacht. Z boku samochodu można dostrzec dominującą linię, która nadaje profil sylwetce. Pomimo bardzo aerodynamicznego wyglądu udało się zachować bardzo dużą funkcjonalność, która umożliwiła zastosowanie trzeciego rzędu siedzeń oraz bardzo pojemnego bagażnika. Samochód ten stoi na olbrzymich 20 calowych oponach, w które włożono ekskluzywne pięcioramienne felgi z lekkiego stopu aluminium.

Ricky Hsu, szef ds. projektu nowego modelu MD-X Concept twierdzi, że linia nadwozia jak na samochód SUV jest trochę niekonwencjonalna, aczkolwiek dostarcza on bardzo dużych wrażeń podczas prowadzenia , posiadając wszystkie właściwości i cechy, którymi mógł chlubić się jego poprzednik. Jego przód ma uzmysławiać wszystkim mijającym go na drodze, że reprezentuje siłę i prestiż. Z tyłu samochodu zastosowano przedłużone lampy w technologii LED. Nad nimi zamontowano również spoiler, nadający wraz z podwójnym wydechem sportowego ducha.

Samochód powinien ukazać się w sprzedaży jesienią tego roku, dostarczając świeżego powiewu w zestawieniu modeli marki Acura. Prawdopodobnie będzie go zasilać sześciocylindrowa jednostka połączona z nowatorskim systemem SH-AWD (Super-Handling All Wheel Drive). Producent liczy na to, że samochód ten ożywi segment SUV, w ten sam sposób jak zrobił to jego pierwowzór wydany w 2001 roku.