Zmiany są głównie stylistyczne. Nowe detale zewnętrzne mają rozróżnić od siebie linię wyposażenia sport i pakiet wyposażenia S line. Dodatkowo oferta wzbogaciła się o linię S line competition.

W odmłodzonym Audi Q3, w linii wyposażenia sport, wloty powietrza są większe, listwa pod wlotem głównym jest w kolorze nadwozia, a osłona chłodnicy Singleframe ma barwę "kamiennej szarości", jak to obrazowo określa komunikat prasowy.

W pakiecie S line Audi Q3 prezentuje się jeszcze "ostrzej". Oddajmy głos importerowi i jego opisowi tej wersji: "oczka kratownic wlotów powietrza mają kształt rombów, a listwa biegnąca przez całą szerokość przedniego fartucha dzieli go na dwa segmenty. Dominującym, kontrastowym kolorem osłony chłodnicy i wlotów powietrza jest błyszcząca czerń."

Jest jeszcze model specjalny - Audi Q3 S line competition, który wygląda bardzo dynamiczne. Dzięki czarnemu lakierowi o wysokim połysku na wlotach powietrza i na osłonie chłodnicy Singleframe, jego przód nawiązuje do wyglądu nowego pakietu S line.

Czarne są też nadkola, listwy progowe, relingi, obudowy lusterek zewnętrznych oraz listwy okienne. Spojler zamontowany na końcu dachu oraz dolna część tylnego zderzaka są również utrzymane w błyszczącej czerni. Błotniki ozdobiono emblematami S line.

Audi Q3 S line competition to również sportowe fotele z elektrycznie regulowanym podparciem odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które pokryto połączeniem czarnej skóry i tkaniny. Na środku oparć wytłoczono logo S line. Opcjonalnie zamówić można fotele ze skóry połączonej z alcantarą lub w całości zrobione ze skóry Feinnappa.

Sportowe zawieszenie S line, system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select oraz system informacji kierowcy w Audi Q3 S line competition są standardem. Podobnie jak dostarczane przez Audi Sport nowe, 19-calowe, błyszczące czarne felgi z dziesięcioma szprychami w stylistyce litery Y.

Audi Q3 S line competition jest dostępne ze wszystkimi silnikami z oferty Q3.

Paleta lakierów odmłodzonego Audi Q3 uległa zmianie. Dotychczasowy kolor Tundra Brown metalic zastąpiony został przez metaliczny Camouflage Green.

Odmłodzone Audi Q3 zamawiać będzie można już jesienią. Dostawy rozpoczną się pod koniec roku.