Co zmieniło się w nowym Audi R8? Odświeżony został wygląd nadwozia i wnętrza samochodu, zamiast 6-stopniowej zautomatyzowanej skrzyni biegów R tronic pojawi się 7-stopniowy S tronic, a do gamy dołączy topowa odmiana Plus o obniżonej masie z 542-konnym silnikiem V10.

Jeśli chodzi o szczegóły - z przodu Audi R8 zyskało nowy pas z diodowymi światłami i zmienionym grillem, a z tyłu pojawiły się nowe diodowe lampy, zmienione logo R8, przeprojektowany dyfuzor i podwójny wydech dla wszystkich wersji.

We wnętrzu zmiany ograniczyły się do nowej tapicerki, wskazówek zegarów i łopatek zmiany biegów. Wśród opcji dodatkowych bardziej zamożni klienci mogą wybrać tapicerkę ze skóry Nappa z przeszyciami w kształcie rombów.

Od strony układu napędowego zmian będzie kilka. Po pierwsze starą skrzynię 6-biegową zastąpi nowy 7-biegowy S tronic, co pozwoli na obniżenie spalania i poprawę osiągów samochodu.

Podstawowy silnik V8 o pojemności 4,2 litra utrzyma moc 430 KM i moment obrotowy 430 Nm, podobnie niezmienione zostanie 5,2-litrowe V10 o mocy 535 KM i momencie 530 Nm.

Przyspieszenie Audi R8 V8 Coupe ze skrzynią S tronic od 0 do 100 km/h wyniesie 4,3 sekundy, a maksymalna prędkość to 300 km/h, podczas gdy wersja V10 przyspieszy do "setki: w 3,6 sekundy i osiągnie maksymalnie 314 km/h.

Do fanów mocnych wrażeń mamy dobre wiadomości. Audi R8 będzie dostępne również w wersji Plus, która zastąpi limitowaną edycję GT. Dostępny tylko jako coupe model R8 Plus będzie dysponowało lżejszym nadwoziem i wzmocnionym do 550 KM i 540 Nm silnikiem V10, który pozwoli na dobicie do pierwszej "setki" na liczniku w czasie zaledwie 3,5 sekundy. Rozpędzanie zakończy się przy wartości 317 km/h.

Odświeżone Audi R8 trafi do klientów pod koniec roku. Ceny w Niemczech zaczną się od 113,5 tys. euro za wersję V8 Coupe, skończywszy na 173,2 tys. euro za wersję V10 Plus. Na salonie samochodowym w Paryżu Audi pokaże również w pełni elektryczną wersję e-Tron.