Obecna, trzecia generacja Audi TT dostępna jest na rynku od 2014 roku, a ostatni face lifting auto przeszło w roku 2019. Wkrótce Audi zakończy produkcję tego modelu i wiele wskazuje na to, że jego następca będzie oferowany już z napędem wyłącznie elektrycznym. Zanim jednak pojawi się na rynku klienci będą mogli kupić kilka wersji wzbogaconych specjalnymi dodatkami.

Audi TTS – na ostro

Odmiana TTS competion plus z silnikiem 2.0 TFSI o mocy 320 KM i momencie 400 Nm, która może przyspieszać do „setki” w 4,5 s (Coupe) lub 4,8 s (roadster) i rozpędzać się do 250 km/h, seryjnie wyposażona jest w ledowe reflektory, pierścienie Audi przy tylnych nadkolach, przyciemniane szyby (Coupe), czarne, 10-ramienne, 20-calowe felgi e stopów lekkich oraz czerwone zaciski tarcz hamulcowych. Sportowy charakter podkreślają dodatkowo tylny, stały spoiler oraz czarne logo marki na grillu i tylnej klapie. Standard to również: automatyczna, 7-stopniowa skrzynia S-tronic, stały napęd na obydwie osie oraz system amortyzacji magnetic ride control.

We wnętrzu rasowy styl determinują takie elementy, jak: 12,3-calowy wirtualny kokpit z kilkoma trybami wyświetlania informacji na temat jazdy i kondycji samochodu, chromowane i karbonowe detale wykończenia kokpitu, ekskluzywna tapicerka ze skóry Nappa w kolorze hebanu z kontrastującymi czerwonymi lub błękitnymi przeszyciami i charakterystycznym wzorem rombów na siedzisku i oparciach, obszyte Alcantarą gałka skrzyni biegów i spłaszczona u dołu kierownica z czerwonym lub szarym znacznikiem godziny 12.00.

Audi TT i TTS – na stylowo

Kolejny pakiet dodatków dedykowany do małego Audi został przygotowany przez Audi Sport GmbH i dostępny jest zarówno do wersji TT jak i TTS. Nazywa się „bronze selection” i jak sama nazwa wskazuje obejmuje stylowo wykończone elementy w kolorze brązowym i miedzianym. To m.in. część tapicerki siedzeń, konsoli środkowej i kratki wentylacyjne, 20-calowe alufelgi oraz pierścienie Audi przy tylnych nadkolach. W wersji TT uwagę zwracają dwie okrągłe końcówki wydechu oraz lakierowany na czarny połysk grill single frame, a w TTS grill matowy i dwie podwójne końcówki wydechu.

Audi TTS competition plus można już zamawiać u niemieckich dilerów marki w cenie od 61 000 euro za Coupe i od 63 700 euro za Roadstera. Dostawy planowane są na początek 2021 roku. Natomiast pakiet „bonze selection” uzupełni ofertę wiosną. Wyceniono go na 6190 euro jako opcja dla odmian TT i 4490 euro dla TTS.

Polskim klientom zainteresowanym tymi modelami pozostaje wycieczka za naszą zachodnią granicę.