Cupra Leon to kompaktowy model o sportowym charakterze oferowany z dwoma rodzajami nadwozia – jako 5-drzwiowy hatchback oraz kombi. W obu wersjach napęd stanowią mocne benzyniaki oraz hybrydy typu plug-in.

W hatchbacku benzynowe wersje 2.0 TSI występują z mocą 245 KM lub 300 KM, a hybryda typu plug-in generuje 204 KM bądź 245 KM. W kombi dochodzi jeszcze 310-konny benzyniak o mocy 310 KM i z napędem na wszystkie koła.

Cupra Leon z każdym z benzyniaków oraz z hybrydą generującą 245 KM doczeka się w tym roku nowej, jeszcze bardziej emocjonującej odmiany VZ CUP. Jej wyróżniki zastosowane zarówno na zewnątrz, jak i w części pasażerskiej sprawiają, że auto ma więcej sportowego charakteru i wyróżnia się na tle innych odmian Cupry Leona.

Cupra Leon VZ CUP zyskał listwy progowe Dark Alu, opcjonalne osłony lusterek bocznych z włókna węglowego oraz 19-calowe alufelgi z miedzianym wykończeniem. Ponadto w odmianie hatchback z tyłu zastosowano spoiler wykonany z włókna węglowego.

Cupra Leon VZ CUP – w pełni sportowe wnętrze

We wnętrzu Cupry Leona VZ CUP zastosowano deskę rozdzielczą (do wyboru czarna lub niebieska Petrol Blue) z miedzianymi przeszyciami. W najnowszej wersji pojazdu pojawiła się również kierownica z przyciskami, które umożliwiają uruchomienie silnika oraz wybranie rasowego trybu Cupra.

We wnętrzu Cupry Leona VZ CUP wyróżniają się sportowe fotele CUPBucket, wykończone skórą w kolorze Genuine Black lub Petrol Blue. Tylną część siedzenia wykonano z włókna węglowego, natomiast boczki zaprojektowano tak, aby zapewnić, jak najlepsze podparcie podczas jazdy na zakrętach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Cupra Leon VZ CUP – w salonach jako model 2023

Fotele CUPBucket zapewniają niską pozycję za kierownicą, a to umożliwia przyjęcie bardziej ergonomicznej pozycji podczas prowadzenia, a tym samym gwarantują więcej sportowych wrażeń z jazdy.

Cupra Leon VZ CUP zostanie zaprezentowana w pierwszej połowie 2022 r., kiedy to firma przedstawi ofertę na rok modelowy 2023. Spodziewamy się, że wówczas poznamy również polskie ceny nowej odmiany wyposażeniowej.