• Rozwinięciem pomysłu stuningowanego pikapa jest SUV dla siedmiorga poszukiwaczy przygód
  • Turbodoładowany silnik 6.2 V8 rozwijający moc 1026 KM zapewnia osiągi porównywalne ze supersportowcami
  • Krótka seria i wysoka cena gwarantują ekskluzywność
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Ram 1500 TRX to prawdziwa bestia. Amerykański pikap napędzany jest turbodoładowanym V8 o pojemności 6,2 l i mocy 712 KM. Dla klientów Hennesseya to wciąż mało. Poza tym niektórzy z nich mają duże rodziny, więc kabina pikapa jest dla nich po prostu za ciasna. Tak powstał 7-osobowy Hennessey Mammoth 1000 SUV – „król SUV-ów”, jak go nazywa producent.

Hennessey wziął na warsztat Rama 1500 TRX już wcześniej, czego rezultatem był pikap o superosiągach i długiej nazwie – Hennessey Mammoth 1000 Supercharged RAM TRX. Teraz specjaliści z Teksasu poszli o krok dalej i stworzyli pojazd z kabiną dla siedmiorga. Zabudowali skrzynię ładunkową – przedłużyli dach, dodali duże okna, tylne słupki i pokrywę bagażnika, dzięki czemu mogli urządzić 7 wygodnych miejsc dla pasażerów podróżujących w trzech rzędach foteli. Jak zapewnia producent przestrzeni na bagaż zostało wystarczająco dużo. Niestety, konkretnych liczb ani zdjęć kabiny nie udostępniono, zresztą Hennessey w ogóle ograniczył się do pokazania jednego obrazka. Wiadomo tylko, że w przednim i środkowym rzędzie znajdują się po dwa osobne fotele, a z tyłu jest składana kanapa.

Podobnie jak wcześniej pikap Hennessey Mammoth 1000 SUV napędzany jest turbodoładowanym, 6,2-litrowym V8 Rama wzmocnionym m.in. poprzez modyfikację turbosprężarki, wtryskiwaczy i zarządzania silnikiem do 1026 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1314 Nm. Supermocna maszyna pozwala rozpędzić potężnego SUV-a 0-60 mil/h (0-96,5 km/h) w 3,2 s i pokonać ćwierć mili w 11,4 s.

Hennessey Mammoth 1000 SUV tylko dla bogaczy

SUV wyposażany jest pakiet off-roadowy Hennessey Mammoth, który obejmuje zwiększenie prześwitu o 2,5 cala, specjalny przedni zderzak ze światłami LED, 20-calowe 10-ramienne felgi Hennessey i zestaw poziomujący zawieszenie przednich kół. Firma zapewnia, że Hennessey Mammoth 1000 SUV pozostanie pojazdem ekskluzywnym, co ma zapewnić ograniczenie serii do 20 sztuk, z których każda będzie zaopatrzona w plakietkę z numerem. Stosownie do tego ustalono cenę – 375 000 dolarów netto, co po dzisiejszym kursie oznacza 1 417 500 zł plus podatki, transport etc.