Półtonowe ciężarówki rodem z Ameryki nie do końca nadają się do jazdy po europejskich drogach. Pomimo tego są kierowcy, którzy reflektują na modele typu Ram. Można je również kupić w Polsce. Kiedy już takie auto znajdzie się w posiadaniu Europejczyka, to aż żal nie wypróbować go na niemieckich autostradach, na których nadal zdarzają się odcinki bez ograniczenia prędkości.

W serwisie YouTube można zobaczyć film, którego bohaterem jest Ram 1500 Laramie. Pod jego maską pracuje 5,7-litrowa widlasta ósemka HEMI, generująca 401 KM oraz 556 Nm. Producent określa prędkość maksymalną tego pojazdu na 195 km/h (ograniczona elektronicznie). Przyspieszenie do setki zajmuje 7,8 s.

Na filmie widać, że na podstawie odczytów z prędkościomierza udało się rozpędzić do 122 mph (196 km/h). Tym samym auto uzyskuje deklarowaną przez producenta prędkość maksymalną.

Jeżeli taka moc i prędkość jeszcze komuś nie wystarczą, to w 2021 roku pojawi się Ram TRX z motorem V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 702 KM oraz z momentem obrotowym o wartości 881 Nm. W tej postaci Ram 1500 setkę osiąga po 4,5 s!