Sportowa ikona Hondy od zawsze była kombinacją wysokich osiągów i niezaprzeczalnej frajdy jaką niosła za sobą jazda modelami Type-R. Teraz entuzjastów Civica czeka kolejne święto. Na 76 Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie światło dzienne ujrzy najnowszy model Hondy Civic Type-R.

Samochód bazuje na nowej generacji Hondy Civic w wersji 3-drzwiowej. Type-R jeszcze w skórze konceptu napędzany jest 2-litrowym silnikiem DOHC i-VTEC o mocy 200 KM - ten sam jaki stosowany był w poprzednich modelach sygnowanych logo Type-R.

Produkcja sportowej Hondy najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku w brytyjskiej fabryce w Swindon, a sprzedaż ruszy z początkiem 2007 roku. Jak narazie Honda nie zaprezentowała oficjalnych zdjęć jednak być może nowy Type-R będzie do złudzenia przypominał pokazany wcześniej koncepcyjny model Civic Si Sport.

Na targach zostanie zaprezentowana kolejna europejska wersja pewnej legendy... Hondy Legend. Luksusowa limuzyna pokaże także sportowy potencjał bo pod maską kryć będzie 3,5 litrowy silnik VTEC V6 w całości wykonany z aluminium. Motor generuje moc 295 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm osiąganym przy 6000 obr./min.

Honda Legend została wyposażona w najnowsze technologie wspomagające kierowcę podczas jazdy. W aucie znajdziemy między innymi system SH-AWD kontrolujący stabilność pojazdu i kół, system mierzący odstęp od poprzedzającego pojazdu ACC, system zapobiegający kolizji CMBS oraz LKAS - system kontrolujacy tor jazdy kierowcy.

W wyposażeniu poza wszechogarniającymi elementami ze skóry i drewna kierowca znajdzie dwustopniowe poduszki powietrzne, poduszki kurtynowe i boczne, syte car-audio, system doświetlania zakrętów, nawigację satelitarną z funkcją rozpoznawania głosu wraz z pilotem sygnalizującym gdzie należy skręcić aby jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego celu. Honda Legend dysponować będzie także system napinania pasów wyliczanym w milisekundach przez radary przed uderzeniem w przeszkodę. Wszystko po to by zapewnić maksimum bezpieczeństwa.