• Honda Civic Type R w wydaniu 2020 będzie się wyróżniać lepszą dynamiką i komfortem jazdy – tak przynajmniej obiecuje producent
  • W układzie jezdnym modyfikacje objęły tarcze i klocki hamulcowe (poprawa skuteczności hamowania przy dużych prędkościach), amortyzatory, tylne tuleje oraz całe przednie zawieszenie
  • W palecie pojawił się nowy lakier Boost Blue dostępny wyłącznie dla wersji Type R

Honda krok po kroku odświeża całą gamę modelu Civic. Pakiet zmian dla większości wersji poznaliśmy już pod koniec zeszłego roku. Producent pochwalił się m.in. nowym systemem multimedialnym, reflektorami LED w standardzie, lepszymi materiałami wykończeniowymi oraz… nowym kolorem lakieru o niezbyt wymownej nazwie Obsidian Blue. Tyle i aż tyle.

W końcu przyszła pora także na najmocniejszą wersję Civica, czyli Type R. Na targach Tokyo Auto Show japońska firma zaprezentowała odświeżoną wersję kultowego kompaktu. Znamienne, że w przypadku odmiany na rynek europejski ograniczono się jedynie do informacji o pierwszych zdjęciach nowego modelu. Więcej szczegółów zdradzono natomiast na temat amerykańskiej wersji, która do salonów sprzedaży trafi jeszcze tej zimy.

Honda Civic Type R w wydaniu 2020 będzie się wyróżniać lepszą dynamiką i komfortem jazdy. Tak przynajmniej twierdzi producent. W układzie jezdnym modyfikacje objęły tarcze i klocki hamulcowe (poprawa skuteczności hamowania przy dużych prędkościach), amortyzatory, tylne tuleje oraz całe przednie zawieszenie (m.in. by poprawić wyczucie układu kierowniczego).

W kabinie nie żałowano na Alcantarze (kierownica) i wykończeniu gałki dźwigni zmiany biegów (przy okazji skrócono skoki dźwigni) a na zewnątrz nie poskąpiono na poprawie chłodzenia silnika (nowa osłona chłodnicy z większym otworem). W palecie pojawił się nowy lakier Boost Blue dostępny wyłącznie dla wersji Type R. Nie zabrakło także gadżetu, czyli funkcji Active Sound Control korygującej brzmienie układu napędowego zależnie od wybranego trybu jazdy.

Honda zapowiada, że na więcej szczegółowych informacji trzeba będzie jeszcze poczekać aż do pojawienia się samochodu w salonach sprzedaży.