• Hyundai świętuje światową premierę w Paryżu. To drugi model ze sportowej linii N: i30 Fastback N
  • Firma szczyci się najmłodszą gamą modeli wśród wszystkich producentów samochodów
  • W Paryżu nie zabrakło modeli elektrycznych, wodorowych, spalinowych oraz konceptu przyszłości

Ponad 7 milionów sprzedanych samochodów rocznie. Do tego doskonałe pierwsze półrocze nie tylko w całej Europie, ale także w naszym kraju. Rekordową sprzedażą może się poszczycić Hyundai, czyli piąty producent samochodów na świecie. Firma świętuje w Paryżu nie tylko dobre wyniki handlowe, ale także światową premierę samochodu.

Koreański gigant wybrał Paryż na premierę drugiego modelu ze sportowej linii N – i30 Fastback N. Takie samochody nie tylko korzystnie wpływają na wizerunek producenta ale także przyciągają uwagę nowych klientów. Seria N to nic innego jak odniesienie nie tylko do słynnego toru Nurburgring (i europejskiego centrum testowego marki) ale także do globalnego centrum badawczo-rozwojowego w Namyang w Korei.

Koreańska nowość skrywa pod maską dobrze znany silnik benzynowy T-GDI o pojemności 2 litrów i mocy aż 275 KM. Leszek Płonka, dyrektor zarządzający Hyundai Motor Poland twierdzi, że konstruktorzy skorzystali z doświadczeń zebranych przez oddział Hyundai Motorsport w zmaganiach WRC. Nowy model określa jako – „sportowe coupe, które łączy styl i elegancki design ze znakomitymi właściwościami jezdnymi. Napęd z silnikiem o mocy 275 KM i starannie zaprojektowane podwozie to tylko niektóre z zalet tego modelu. Jest to drugi po i30 Hatchback N model ze sportowej linii N w Europie”.

Oczywiście na serii N nie poprzestano w Paryżu. Nie zabrakło bowiem modeli, które są odzwierciedleniem jednego z najważniejszych obecnych trendów w motoryzacji. Hyundai w przeciwieństwie do wielu konkurentów nie ograniczył się jedynie do samochodu elektrycznego. Firma pokazała całą gamę modeli z napędami alternatywnymi. A to oznacza popularny model Ioniq w trzech wersjach (elektryczny, hybrydowy lub hybrydowy plug-in), elektryczny Kona Electric oraz wodorowy Nexo.

Nexo to SUV zasilany ogniwami wodorowymi. I technologiczna wizytówka koncernu. Samochód to część planu, wedle którego Hyundai wprowadzi do globalnej sprzedaży aż 18 ekologicznych modeli. Hyundai szczyci się imponującym zasięgiem (aż 800 km wg NEDC, czyli o 200 km więcej niż jego poprzednik) oraz zaawansowanymi rozwiązaniami systemów wspomagających kierowcę. Nexo wyróżnia się m.in. układem monitorowania martwego pola wokół całego pojazdu co bardzo ułatwia kierowcy obserwację otoczenia m.in. podczas zmiany pasa ruchu.

Oczywiście to nie koniec interesujących samochodów. W Paryżu nie zabrakło znanego z salonu samochodowego w Genewie konceptu przyszłości Le Fil Rouge, który już tam okrzyknięto jednym z najpiękniejszych modeli. A to tylko część samochodów, które możecie zobaczyć w galerii prosto z Paryża.