Lexus CT 200h wykracza poza konwencjonalne rozwiązania dnia dzisiejszego, jest pojazdem adresowanym do kierowców, którzy myślą o przyszłości. Napęd hybrydowy Lexus Hybrid Drive zastosowany w modelu CT 200h wyposażony jest w unikalny system zarządzania energią, który gwarantuje nadzwyczaj cichą pracę oraz imponujące, płynne przyspieszenie i dynamikę, jakiej oczekuje się od auta kompaktowego klasy premium.

Nowy Lexus CT 200h jest modelem z napędem w pełni hybrydowym, mogącym pracować niezależnie w trybach benzynowym lub elektrycznym, jak również w trybie będącym  ich kombinacją. W oparciu o nową płytę podłogową modelu CT 200h, wdrożono szereg rozwiązań konstrukcyjnych dotyczących nadwozia, podwozia i układu sterowania zespołem napędowym Lexus Hybrid Drive, dzięki czemu zapewniono wysoką stabilność jazdy z dużymi prędkościami. Lexus CT 200h łącząc 1,8 - litrowy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym o dużej mocy, oferuje osiągi mieszczące go w ścisłej czołówce segmentu Premium. Samochód może pracować w czterech trybach, spełniając różnorodne wymagania jazdy: EV, ECO, NORMAL lub SPORT.

W trybie SPORT poprawiają się osiągi i dynamika auta, natomiast w trybie ECO zwiększa się efektywność ekonomiczna jazdy - mniejsze jest zużycie paliwa i niższy poziom emisji zanieczyszczeń (CT 200h oferuje najniższy poziom emisji CO2 w klasie, minimalny poziom emisji NOx i zerowy poziom emisji cząstek stałych).

Lexus CT 200h łączy w sobie wyrafinowaną elegancję i urok ze sportowym temperamentem.  Pojazd jest nowym wcieleniem  stworzonej przez firmę Lexus filozofii projektowania L-finesse: posiada mocny i wyrazisty przód, eleganckie, opływowe linie nadwozia oraz zdecydowaną sylwetką o szerokim rozstawie kół, będąc odzwierciedleniem  zwartej precyzji i mocy. Doskonałym przykładem  filozofii L-finesse jest również wnętrze pojazdu, gdzie widoczna jest troska o jakość najmniejszych nawet detali, co pozwoliło

na stworzenie wyjątkowo eleganckiego, ergonomicznego oraz obszernego wnętrza.

W celu uzupełnienia proekologicznych zalet napędu hybrydowego Lexus Hybrid Drive, w konstrukcji modelu CT 200h zastosowano szereg rozwiązań przyczyniających się do dalszego obniżenia zużycia energii i zmniejszenia skutków oddziaływania pojazdu na środowisko. Warto wymienić  m.in.: energooszczędny układ klimatyzacji, wyposażony w elektryczny kompresor, czujnik wilgotności z automatyczną regulacją ilości powietrza docierającego do wnętrza i ergonomicznie rozmieszczone maty grzewcze fotele; wszechstronne wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia diodowego typu LED; zastosowanie lekkiego, efektywnego wzmacniacza systemu audio i głośników wykonanych z użyciem węgla drzewnego z bambusa, a także wykorzystanie w szerokim zakresie materiałów pochodzenia organicznego.Nowy, w pełni hybrydowy, kompaktowy Lexus klasy Premium oferuje najwyższy w segmencie poziom wyposażenia w zakresie bezpieczeństwa.

Model CT 200h produkowany jest w fabryce  w Kyushu w Japonii, gdzie w 2008 roku rozpoczął produkcję zakład Kokura, pierwszy na świecie zakład stworzony z myślą o wytwarzaniu w nim jednostek hybrydowych.

Nowy Lexus CT 200h dostępny będzie w salonach w Polsce wiosną 2011 roku.  Oficjalna premiera będzie miała miejsce podczas gali Lexus Fashion Night 6 w Warszawie.

Lexus CT 200h

Emisja CO2 w cyklu mieszanym  od 89 g/km

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym od 3,8 l/100 km

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h  10,3 sek

Prędkość maksymalna  180 km/h

Moc  136 KM