LC 500 Convertible ma nadwozie, które udanie łączy charakterystyczną sylwetkę coupe z unikalnym stylem kabrioletu. Zaprojektowano go w taki sposób, że pokrywa składanego dachu czy tapicerka foteli tworzą całość z designem nadwozia. Lexus LC 500 Convertible ma długość 4760 mm, szerokość 1920 mm, wysokość 1350 mm, a rozstaw osi to 2870 mm. Dach otwiera się w 15 s, a zamyka w 16 s i można wykonywać tę czynność podczas jazdy z prędkością do 50 km/h.

Aby zachować atrakcyjną sylwetkę samochodu po otwarciu, konstrukcja dachu po złożeniu jest chowana pod zintegrowaną pokrywą. Czterowarstwowe, miękkie przykrycie zostało tak zaprojektowane, aby zachować opadającą linię coupe, a jego szkielet nie jest widoczny spod materiału. Faktura tkaniny została tak dobrana, aby zapewnić optymalne napięcie bez zagnieceń oraz bardzo dobrą izolację od hałasów.

Lexus LC 500 Convertible – pod maską V8

Lexus LC 500 Covertible to nie tylko przyjemność jazdy bez dachu nad głową, lecz także radość z podróżowania pojazdem o sportowych możliwościach. Doskonałe osiągi, podobnie jak w coupe, to zasługa 5-litrowego, wolnossącego V8 o mocy 464 KM. Jednostka napędowa współpracuje z 10-stopniową, automatyczną skrzynią biegów. Dodatkową atrakcją podczas jazdy jest rasowe brzmienie silnika. Aby V8 Lexusa sprawiało jeszcze więcej przyjemności podczas jazdy z opuszczonym dachem, generator akustyczny transmituje jego dźwięk do wnętrza, natomiast zawór wydechowy dodatkowo wzmacnia potężne brzmienie silnika.

Na pokładzie pojazdu może być Lexus Climate Concierge, który automatycznie dostosowuje pracę klimatyzacji oraz podgrzewania foteli, okolic szyi i kierownicy, w zależności od tego, czy dach jest złożony czy rozłożony. W ten sposób otwarta kabina LC 500 Convertible zapewnia komfort podróży niezależnie od temperatury na dworze.

Lexus LC 500 Convertible zadebiutuje w salonach sprzedaży latem 2020 roku.