• Zmiany objęły zawieszenie i hamulce. Wreszcie zastosowano pełny układ tarczowy (wycofano się z hamulców bębnowych z tyłu). Zrezygnowano także z resorów piórowych.
  • Zmodernizowany Nissan Navara jest już w sprzedaży. Ceny w Polsce od 127 720 zł
  • Nissan pochwalił się całkowicie nową sześciobiegową skrzynią manualną

Nissan tuż przed rozpoczęciem wakacji zdążył pochwalić się zmodernizowaną Navarą. Wówczas obiecywano więcej komfortu, obniżenie zużycia paliwa i bardziej zaawansowaną technikę. Po pierwszych zapowiedziach pora na więcej szczegółów technicznych.

Kluczowe zmiany znajdziemy pod nieznacznie zmodyfikowanym nadwoziem. Nissan pochwalił się przede wszystkim całkowicie nową sześciobiegową skrzynią manualną. Produkowana w Europie przekładnia wyróżnia się w porównaniu z poprzednikiem nie tylko wyższym komfortem pracy, ale także wzmocnionym synchronizatorem, nowym układem przełożeń (wsteczny obok pierwszego biegu) oraz zredukowanym poziomem drgań i hałasu. Przy okazji udoskonalono także 7 biegowy automat, który ma m.in. reagować szybciej niż starsza wersja.

Zmiany objęły także zawieszenie i hamulce. Wreszcie zastosowano pełny układ tarczowy (wycofano się z hamulców bębnowych z tyłu). Przednie tarcze powiększono – zamiast 296 mm średnicy jest 320 mm. Z tyłu zaś zastosowane tarcze 308 mm. Zrezygnowano także z resorów piórowych na rzecz układu wielodrążkowego (przy okazji zastosowano 25 mm podkładki), by poprawić prowadzenie i komfort jazdy. Co ciekawe udało się nawet zwiększyć ładowność. Zależnie od wersji uzyskano od 55 kg do 114 kg więcej.

Modyfikacje nie ominęły silnika 2,3 l (dostępny w dwóch wersjach mocy, czyli 163 KM i 190 KM). Nissan zafundował powłokę DLC (diamento-podobna powłoka węglowa) dla tłoków stalowych, niższy stopień sprężania, wydajniejszy układ chłodzenia oraz wyższy poziom ciśnienia wtrysku (z 2000 barów do 2200 barów). Wszystko po to, by obniżyć emisję tlenków azotu oraz zmniejszyć zużycie paliwa.

Navara po modernizacji zyskała lepszy system multimedialny Nissan Connect. Powiększono ekran (do 8 cali) i rozdzielczość oraz dodano łączność z internetem poprzez modem 4G. Nawigacja bazuje na mapach TomTom oraz usługach Google (m.in. podgląd zdjęć ulic Google Street View). Nie zabrakło integracji ze smartfonami, czyli Android Auto, CarPlay oraz aplikacji z funkcją zdalnej lokalizacji pojazdu.

Zmodernizowany Nissan Navara jest już w sprzedaży. Ceny w Polsce od 127 720 zł za odmianę Double Cab Visia z silnikiem o mocy 160 KM.