Nowy van opiera się wprawdzie na dziedzictwie poprzedników, ale w porównaniu z nimi zyskuje całkowicie nowe wzornictwo nadwozia. W stylistyce wykorzystano nowoczesne detale oraz szczegóły, które inspirowane były SUV-ami. Tym samym samochód ma być nie tylko ponadprzeciętnie praktyczny, lecz także modny.

Nowa Kia Carnival – ewolucja sylwetki

Kia Carnival czwartej generacji w porównaniu z poprzednikami zyskała bardziej atletyczną sylwetkę, a jednocześnie nie brakuje jej smukłości. To zasługa skróconego przedniego zwisu oraz długiej maski. Charakterystycznym elementem pojazdu jest tylny słupek inspirowany Kią Sorento. Producent zapewnia również o lepszej przestronności wnętrza, którą to cechę udało się uzyskać m.in. dzięki zwiększeniu rozstawu osi.

Przód samochodu stanowi na nowo przedstawiony tygrysi nos, zintegrowany z wąskimi reflektorami wykonanymi w ledowej technice. Nawiązanie do tradycyjnego elementu stylistycznego nie przeszkodziło w zaprojektowaniu samochodu o futurystycznym designie. Projektanci nie zapomnieli również o elegancji pojazdu, którą wyraża chromowana kratka na atrapie chłodnicy.

Chromu nie zabrakło również w dolnej części zderzaka, bowiem tym materiałem wykończono listwy przechodzące przez całą szerokość pojazdu. Są one niejako otoczeniem dodatkowego wlotu powietrza umieszczonego pod atrapą chłodnicy.

Nowa Kia Carnival ma z tyłu pas świateł poprowadzony przez całą szerokość nadwozia. Dzięki temu pojazd optycznie wydaje się szerszy niż jest w rzeczywistości. Poza tym świetlny pas idealnie harmonizuje ze stylistyką nadwozia i sprawia, że pomimo dużych gabarytów auto nie prezentuje się ociężale.

Tak jak z przodu, także i w tylnej części pojazdu nie zabrakło chromowanej listwy – łączy się ona z chromowanymi aplikacjami z boku auta i przechodzącymi wysoko na tylny słupek. Zgodnie z nawiązaniami do SUV-ów nowa Kia Carnival pod zderzakami ma chromowane osłony.

Nowa Kia Carnival ma trafić do sprzedaży w Korei Południowej oraz na innych światowych rynkach w trzecim kwartale tego roku. Niestety Koreańczycy nie planują oferowania tego pojazdu na terenie Europy.