Jak czytamy w materiałach prasowych, wymiary zewnętrzne zmieniły się następująco: nowe Gran Coupe zyskało 143 mm na długości, 27 mm na szerokości i 53 mm na wysokości. Rozstaw osi wzrósł o 46 mm. Tak jak dotąd, mamy czworo drzwi (a z klapą bagażnika – pięć), ale teraz odczuwalnie więcej miejsca na nogi. Klapa tylna w standardzie dostępna będzie z napędem elektrycznym, zaś pojemność bagażnika można zwiększyć z 470 do 1290 l.

BMW chwali się też, że auto będzie odznaczało się dynamicznym prowadzeniem m.in. ze względu na szeroki rozstaw kół, nisko położony środek ciężkości i rozkład mas na osie w proporcjach 50:50. Przednia oś to konstrukcja z dwuprzegubowymi wahaczami wleczonymi i kolumnami resorującymi, z tyłu dostajemy zaś pięciowahaczową oś, amortyzatory z tłumieniem zależnym od skoku. Jeszcze sztywniejszy sportowy układ jezdny M z adaptacyjnym sportowym układem kierowniczym w znalazł się wyposażeniu dodatkowym. Opcjonalnie dostępne będą też: adaptacyjny układ jezdny M z elektronicznie regulowanymi amortyzatorami, hamulce sportowe M oraz sportowy mechanizm różnicowy M z elektronicznie sterowaną, w pełni adaptacyjną szperą w tylnej osi.

BMW serii 4 Gran Coupe – wyposażenie i silniki

Technologia mild hybrid dostępna będzie na początek z 6 cylindrowym silnikiem benzynowym i 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym. 48-woltowy alternator odwracalny wytwarza dodatkowy zastrzyk mocy rzędu 8 kW (11 KM), a dodatkowy akumulator rozszerza możliwości odzysku i magazynowania energii hamowania. Wszystkie wersje oferowane są standardowo z 8-stopniową skrzynią Steptronic. Opcjonalna 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic (standard w BMW M440i xDrive Gran Coupe) to dodatkowo łopatki zmiany biegów na kierownicy i tzw. funkcja sprintu. Napęd na wszystkie koła BMW xDrive dostępny będzie standardowo w topowym modelu oraz w połączeniu z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym.

Wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: fotele sportowe, skórzaną kierownicę sportową i trójstrefową klimatyzację automatyczną. Standardowa integracja smartfonów z systemem Apple CarPlay oraz Android Auto, bezprzewodowe połączenie przez sieć Wi-Fi, wyświetlanie informacji na wyświetlaczu centralnym oraz na zestawie wskaźników i na opcjonalnym wyświetlaczu head-up. Na liście opcji mamy m.in.: ogrzewanie i wentylację foteli, ogrzewanie kierownicy, tapicerkę skórzaną Vernasca i tapicerki skórzane BMW Individual, deskę rozdzielczą obitą Sensatekiem i skórą, pakiet sportowy M Pro, ogrzewanie postojowe, oświetlenie ambientowe, system nagłośnienia Surround marki Harman Kardon oraz duży szklany dach. Na początek dostępne będą następujące silniki:

  • 420i (184 KM);
  • 430i (245 KM);
  • M440i xDrive (374 KM);
  • 420d (190 KM);
  • 420d xDrive (190 KM).