Nowości w serii 3 obejmą wersje Coupe i Cabrio, które będą dostępne z pakietami Exclusive Edition oraz M Sport Edition, nadającymi autu bardziej eleganckiego bądź sportowego charakteru. Po raz pierwszy „trójka” Cabrio może posiadać dach polakierowany na inny kolor, kontrastujący z resztą nadwozia. W specjalnych edycjach Exclusive i Lifestyle będzie również występować BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring.

Większa „piątka” otrzyma z kolei nowy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 litrów z TwinPower Turbo, który generuje moc 184 KM (model 520i) lub 245 KM (528i). Pod maskę kombi trafi ponadto topowa jednostka 4.4 V8 (550i). Wersja 525d otrzyma blisko 14-konny zastrzyk mocy. Wszystkie silniki cztero- i sześciocylindrowe będą wyposażone w funkcję Eco Pro i system Auto Start-Stop. Niszowe BMW serii 5 Gran Turismo będzie można zamawiać z pakietem M Sport. Do oferty trafią także nowe opcje wyposażenia dodatkowego.

Od chwili debiutu serii 6 Coupe, także odmiana Cabrio, która od jakiegoś czasu jest już w sprzedaży, będzie oferowana z nowym turbodieslem 3.0 V6 o mocy 313 KM (640d). Po raz pierwszy „szóstka” będzie dostępna z napędem na obie osie xDrive. Taka opcja będzie możliwa w przypadku najwyższego modelu 650i.

Atrakcyjniejsza stanie się ponadto flagowa seria 7, a dokładnie wersja ActiveHybrid 7, którą będzie można doposażyć w pakiet M Sport.

Ostatnim modelem BMW, który zostanie poddany modyfikacjom jest Z4. Roadster otrzyma nowy czterocylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, który zastąpi jednostki 6-cylindrowe. Motor będzie występował w dwóch poziomach mocy: 184 i 245 KM i będzie współpracować z sześcio- lub ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów.