• Opel Zafira Life zadebiutuje 18 stycznia podczas targów w Brukseli
  • Samochód będzie dostępny z trzema długościami nadwozia: Small, Medium i Large
  • Zamówienia na Zafirę Life będą przyjmowane od lutego tego roku

Opel Zafira Life oferowany będzie w trzech długościach nadwozia. Każda z wersji — standardowa Small o długości 4,60 m, średnia Medium (4,95 m) i długa Large (5,30 m) — będzie dostępna z maksymalnie dziewięcioma miejscami. Wersja Small jest o około 10 cm krótsza od obecnej Zafiry, natomiast Large jest od niej o około 65 cm dłuższa i zbliża się wielkością do osobowego vana Vivaro Kombi.

Zafira Life w wersji Small ma się stać konkurentem dla kompaktowych vanów. Jednak Opel przekonuje, że będzie od nich przestronniejszy. W tej wersji po złożeniu trzeciego rzędu foteli pojemność bagażnika wzrasta do 1500 l (do wysokości dachu). Po wymontowaniu tylnych foteli całkowita pojemność ładunkowa wynosi 3397 l.

Atutem tej odmiany ma być niewielka średnica zawracania (11,3 m), a w wyposażeniu nie zabraknie sterowanych czujnikami przesuwnych drzwi bocznych. Możliwe będzie ich otwarcie za pomocą ruchu stopy.

Opel Zafira Life w wersji Medium oraz Large w porównaniu z bazową odmianą ma o 35 cm zwiększony rozstaw osi (do 3,28 m). Dzięki temu pasażerowie tylnych siedzeń będą mieli więcej miejsca na nogi. W porównaniu z konkurencją Opel otrzyma także większą tylną klapę, a tym samym łatwiejszy dostęp do bagażnika. Ładowność pojazdu ma przekroczyć tonę.

Wysokość większości wersji Zafiry Life nie przekracza 1,90 m, co pozwala na parkowanie w garażach podziemnych i jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów wykorzystywanych do przewozu gości hotelowych.

Opel Zafira Life w wersji Lounge

Opel Zafira Life ma być dostępny m.in. w luksusowej wersji Lounge. W tej postaci auto będzie oferowane z długim rozstawem osi. Na pokładzie znajdą się m.in. podgrzewane przednie fotele z funkcją masażu oraz pokryte skórą cztery obrotowe fotele z tyłu. Dzięki temu pasażerowie mogą usiąść naprzeciwko siebie, a do dyspozycji mają również składany stolik.

Jak przystało na nowoczesny model, Opel Zafira Life będzie miała na pokładzie liczne systemy asystujące wspomagające kierowcę podczas prowadzenia – kamery monitorujące sytuację wokół pojazdu, system awaryjnego hamowania (działa do 30 km/h), który po rozpoznaniu pieszego zainicjuje hamowanie, inteligentny tempomat, kolorowy wyświetlacz head-up, czy czujniki parkowania z przodu i z tyłu.

Opel Zafira Life będzie miał światową premierę 18 stycznia podczas salonu w Brukseli. Przyjmowanie zamówień na samochód rozpocznie się od lutego. Natomiast na początku 2021 roku Opel zaoferuje elektryczną wersję swojego minivana.