Hulajnoga elektryczna eXS wyceniona została na 2599 zł i można ją kupić indywidualnie lub w pakiecie z samochodem w salonach Seata. Pojazd ten rozwija maksymalną prędkość 25 km/h, a jego bateria zapewnia zasięg do 25 km. Czas jej ładowania wynosi 2,5 godziny. Hulajnoga została wyposażona w przednie i tylne światła LED, konfigurowalne oświetlenie ambientowe, amortyzatory, koła o średnicy 8 cali z przodu i 7,5 cala z tyłu oraz tempomat. Ma także wyświetlacz LCD z informacjami o podstawowych parametrach pojazdu i modem Bluetooth zapewniający komunikację z dedykowaną aplikacją do smartfona.

Hulajnoga została zaprojektowana ze znanym producentem pojazdów elektrycznych – Segwayem – i wyróżnia się klasycznym, charakterystycznym dla Seata kolorem czerwonym i umieszczonym na drążku kierownicy logo marki. Na podnóżku umieszczono fragment mapy stolicy Katalonii, co jasno sugeruje barceloński rodowód konstrukcji.

Seat eXS – krok w stronę elektromobilności

Jak podkreślają przedstawiciele marki, hulajnoga eXS obok pokazanego niedawno samochodu koncepcyjnego Minimo to elementy nowej strategii koncernu, w ramach której Seat w Grupie Volkswagena ma być liderem w projektowaniu małych pojazdów miejskich oraz rozwiązań związanych z szerokorozumianą mikromobilnością.

SEAT eXS
Maksymalna prędkość 25 km/h
Maksymalny zasięg 25 km
Maksymalne obciążenie 100 kg
Średnica kół 8" (przód) oraz 7,5" (tył)
Maksymalny kąt nachylenia terenu 10°
Czas ładowania 3,5 godziny
Moc silnika Wyjściowa: 300W / maksymalna: 700W
Wodoodporność IP54
Szerokość 43 cm
Długość 102 cm (113 cm po złożeniu)
Wysokość 113 cm (40 cm po złożeniu)
Waga 12,5 kg
Gwarancja 24 miesiące