Moc tego dwuosobowego coupe jest szacowana na 245 koni mechanicznych. Zasila go jednostka o pojemności 2,7 litra, pozwalająca na rozwinięcie prędkości 257 km/h. Czas potrzebny na osiągnięcie 100 km/h wynosi jedyne 6,1 sekundy. Nowe Porsche potwierdza fakt, iż niezwykła wydajność nie musi koniecznie oznaczać wysokiego spożycia paliwa. Nawiązując do europejskich standardów, spala jedyne 9,3 l/100km.

Moment obrotowy silnika to 273 Nm przy 4.600 - 6.000 obr./min. Moc przekazywana jest poprzez pięciostopniową skrzynię manualną, pozwalającą na krótkie, lecz precyzyjne przełożenia. Na życzenie klienta dostępna jest wersja sześciobiegowa w połączeniu z systemem PASM (Porsche Active Suspension Management). Dla bardziej wymagających klientów przygotowano jeszcze skrzynię Tiptronic S pozwalająca przełączać biegi za pomocą manipulatorów na kierownicy.

Nowy Cayman osadzony jest na 17 calowych felgach z lekkiego stopu aluminium. Z przodu zamontowano opony o rozmiarach 205/55, natomiast z tyłu nieco większe o parametrach 235/50. Za aktywne bezpieczeństwo oraz dynamikę jazdy odpowiedzialny jest system PSM (Porsche Stability Manager). Natomiast system PASM dostępny jako opcja pozwala na obniżenie zawieszenia o 10 mm oraz adaptowanie go do określonych sytuacji na drodze. Kierowca może wybierać między opcjami "normal" oraz "sport" poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na konsoli centralnej.

Znaki szczególne nowego "krokodyla" to na pewno zaciski hamulców w kolorze czarnym, przedni zderzak ozdobiony cienkim paskiem również w kolorze czarnym, tylne logo w kolorze tytanowym oraz centralnie umieszczony wydech w kształcie trójkąta. W standardowym wyposażeniu wnętrza znajdzie się również klimatyzacja, odtwarzacz CD, pokrycia foteli w skórze Alcantara, deska rozdzielcza w ciemnej tonacji oraz klamki drzwi wzbogacone logiem Caymana. Dzięki centralnemu umiejscowieniu silnika w samochodzie dostępne są dwie przestrzenie bagażowe o łącznej pojemności 410 litrów.

Auto pojawi się w salonach samochodowych najprawdopodobniej już na przełomie czerwca i lipca. Jego szacowana cena będzie oscylować wokół 200 tysięcy złotych za wersję podstawową. W pakiecie dostępny będzie również szkolenie "Porsche Driving Experience".