Nowy Levorg to samochód, który łączy dynamiczny wygląd, wygodę, osiągi i bezpieczeństwo. Podczas fazy koncepcyjnej celem inżynierów i projektantów było sprostanie oczekiwaniom klientów. Nazwa modelu – Levorg – stworzona z połączenia słów „legacy”, „revolution” i „touring”, odzwierciedla dziedzictwo poprzednich generacji samochodów Subaru. Jest także zwiastunem nadejścia nowej ery w świecie sportowych samochodów turystycznych.

Do napędu zastosowano 1.6-litrowy turbodoładowany silnik typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa z systemem start-stop, który współpracuje z bezstopniową przekładnią Lineatronic, a dzięki systemowi Subaru Intelligent Drive, kierowca może dostosować charakterystykę pracy silnika, skrzyni biegów i układu napędowego do takiego stylu prowadzenia, jaki preferuje. Natomiast bezstopniowa przekładnia nie ogranicza dynamiki samochodu, ale używa najbardziej optymalnych przełożeń i pozwala utrzymywać silnik we właściwym zakresie obrotów.

W najnowszym Subaru zastosowano zastosowany pakiet bezpieczeństwa prewencyjnego „Advancet”. Niezależnie od sytuacji i warunków drogowych wszystkie koła są zawsze napędzane przez stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD, a ich przyczepność jest w ciągły sposób monitorowana i korygowana, by zapewnić najbezpieczniejszy sposób jazdy.

Active Torque Vectoring, czyli aktywne sterowanie momentem napędowym pomaga prowadzić dynamicznie i zbliżyć się do limitu możliwości bezpiecznej jazdy. Ułatwia jazdę na zakrętach, a prowadzenie staje się bardziej precyzyjne, co pomaga utrzymać wybrany tor jazdy.

Funkcja Subaru Rear Vehicle Detection wykorzystuje czujniki umieszczone pod karoserią i posiada 3 tryby działania.

Blind Spot Assist: kiedy w martwych polach widzenia po jednej lub drugiej stronie znajduje się inny pojazd, ostrzegawcze ikony w lusterkach zewnętrznych migają lub zapalają się na stałe, aby ostrzec kierowcę.

Lane change Assist: jeśli zmiana pasa na sąsiedni mogłaby być niebezpieczna – ze względu na nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd z tyłu – ostrzegawcze ikony w lusterkach zewnętrznych migają lub zapalają się na stałe, aby ostrzec kierowce.

Rear Cross Alert: jeśli Levorg ma włączony wsteczny bieg, a czujniki wykryją inne pojazdy poruszające się w strefie potencjalnej kolizji, ostrzegawcze ikony w lusterkach zewnętrznych migają lub zapalają się na stałe oraz emitowany jest sygnał dźwiękowy – aby ostrzec kierowcę.

Subaru Levorg – ceny

MODEL WERSJA SKRZYNIA BIEGÓW CENA
Subaru Levorg 1.6 GT* Lineatronic 28 000 EUR
Subaru Levorg 1.6 GT-S Comfort Lineatronic 30 000 EUR
Subaru Levorg 1.6 GT-S Sport Lineatronic 32 500 EUR

* Wersja GT dostępna na zamówienie

Dopłata za lakier metalik lub perłowy - 400 EUR