31 marca rozpoczęły się też zapisy na nowe auto Tesli. Pod salonami sprzedaży ustawiły się kolejki. W ciągu 24 godzin koncern zebrał już ponad 100 tys. zamówień. Pierwsze auta będą jednak wydawane klientom dopiero pod koniec 2017 roku.

Według prezentowanych przez Muska danych Model 3 może przejechać na jednym tankowaniu baterii 215 mil (346 km). Do 100 km/h auto wielkości BMW serii 3 i Mercedesa klasy C rozpędza się w poniżej 6 s. „W Tesli nie produkujemy wolnych samochodów” – powiedział podczas prezentacji Musk. Na pokładzie zmieści się 5 dorosłych osób. W aucie zamontowano także system umożliwiający autonomiczną jazdę Autopilot.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić ofertę Tesli Elon Musk zapowiedział, że do końca 2017 roku zostanie podwojona liczba stacji szybkiego ładowania. Specjaliści z branży samochodowej zgodnie twierdzą, że sukces (lub jego brak) Modelu 3 będzie papierkiem lakmusowym dla rynkowych losów wszystkich elektrycznych samochodów na świecie. Już na dzień dzisiejszy Tesla sprzedaje więcej aut elektrycznych niż wszyscy inni producenci razem wzięci.

Elon Musk zakończył swoją prezentację słowami: „Zamówcie nasze auto on-line już teraz! We love you”.