Jak możesz zwiększyć bezpieczeństwo jazdy?

Czy wiesz, że aż 70% samochodów ma nadmiernie zużyty płyn hamulcowy, a 27% pojazdów kwalifikuje się do jego natychmiastowej wymiany? Kierowcy nie zdają sobie z tego sprawy, a to może doprowadzić do groźnych konsekwencji – często nawet do wypadku!

Jedź Bezpiecznie

Skuteczne hamowanie

Sprawny samochód jadący 100 km/h, po wciśnięciu pedału hamulca, powinien zareagować po 0,2 sekundy, czyli po przejechaniu 5 metrów. W sytuacji, gdy płyn hamulcowy jest zużyty bądź wątpliwej jakości, auto rozpocznie hamowanie kilkadziesiąt metrów dalej, co naraża bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, by regularnie dbać o wymianę płynu.

Pierwsze objawy

Czy zdarzyło Ci się zauważyć podczas długiej trasy, jazdy po trudnym terenie lub w niesprzyjających warunkach, że hamulce nie pracują właściwie? Pedał hamulca zapada się głęboko lub reaguje z opóźnieniem? Powinien to być dla ciebie sygnał ostrzegawczy. Podczas pokonywania dłuższych tras cały układ hamulcowy znacznie się nagrzewa i właśnie wtedy może znacząco wydłużyć się droga hamowania. Kiedy jakość zastosowanego płynu hamulcowego pozostawia wiele do życzenia, taka przejażdżka może skończyć się tragicznie. Jak więc możesz uniknąć zagrożenia

Płyn hamulcowy gwarancją bezpieczeństwa

Aby zmniejszyć ryzyko awarii i zwiększyć poziom bezpieczeństwa, zaleca się wymianę płynu hamulcowego co 2 lata lub co 40 tys. km. Należy pamiętać, że nie warto na płynie hamulcowym oszczędzać, tym bardziej, że jest to niewielki wydatek. Tylko wysokiej jakości produkt zapewni odpowiednią ochronę Tobie i Twoim pasażerom.

Jedź Bezpiecznie

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nawet najlepsze auto zawiedzie w konfrontacji z brawurą kierowcy lub niesprawnym układem hamulcowym. Dostosuj swoją jazdę do warunków panujących na drodze i nie szarżuj, przede wszystkim, gdy pogoda wymaga większej ostrożności. Odpowiednie podejście kierowcy oraz sprawne auto z odpowiednim płynem hamulcowym sprawią, że efektywnie zminimalizujesz ryzyko niebezpieczeństwa.

Zapraszam do udziału w akcji Jedź Bezpiecznie od 18 października do 30 listopada 2016 r.

Zgłoś się na bezpłatne badanie płynu hamulcowego do jednego z warsztatów Euromaster.

http://jedzbezpiecznie.com.pl/