W styczniu 2014 roku w rajdzie Dakar Polskę reprezentować będzie jeden motocyklista z Orlen Team – Kuba Przygoński (KTM 450), który otrzymał numer startowy 15. Jego dwaj dotychczasowi koledzy z zespołu – Jacek Czachor i Marek Dąbrowski przesiedli się do samochodu. Wystartują Toyota Hilux z belgijskiej firmy Overdrive z numerem startowym 328.

Jedynym quadem z polską flagą pojedzie Rafał Sonik (Yamaha). Ten doświadczony zawodnik otrzymał numer startowy 252.

W faworyzowanym zespole X-raid pojadą dwie polskie załogi. Krzysztof Hołowczyc z pilotem Konstantinem Żilcowem – Mini All4 Racing z numerem startowym 309 oraz Martin Kaczmarski i Felipe Palmiro pojadą takim samym samochodem z numerem 332.

Kategoria samochodów to jeszcze: Adam Małysz i Rafał Marton – Toyota Hilux z numerem 322, Piotr Beaupre i Jacek Lisicki (BMW X3) - 351, Grzegorz Czarnecki i Bartłomiej Boba (Toyota Land Cruiser) - 415.

Zapewne w tym rajdzie Krzysztofowi Hołowczycowi nie będzie już tak łatwo, bo w ostatniej chwili zespół zasilił Nasser al-Attiyah i obok Stéphane Peterhansela będzie walczył o kolejne zwycięstwo.

Zgłoszone zostały też dwie polskie ciężarówki. Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Škrobánek pojadą Tatrą z numerem 536. Grzegorz Baran, Paweł Grot i Robert Jachacy wystawili MAN-a z numerem 544. Tradycyjnie Darek Rodewald będzie mechanikiem pokładowym Gerarda de Rooya.

18 Polaków w rajdzie Dakar 2014 Foto: Auto Świat
18 Polaków w rajdzie Dakar 2014

Dakar 2014 rozpoczyna się 5. stycznia.