Dyskusja pojawiła się pod nagraniem, które pochodzi z jednej z polskich dróg ekspresowych. Widać na nim, jak kierowca jadący za autorem filmiku próbuje go zmusić, mrugając długimi światłami, aby ten zjechał z lewego pasa. Zaznaczmy, że pierwszy samochód jedzie prawidłowo.

Zwolniono policjantkę za jej komentarze w sieci? Znamy prawdę

Jedna z komentujących osób zaznaczyła, że absolutnie nie pochwala takiego zachowania, jakie uwieczniono na nagraniu, ale uważa, że lewy pas jest do poruszania się z większą prędkością niż prawy.

Autor wpisu na profilu "Bandyci drogowi", który udostępnił dalej komentarze kobiety, twierdził, że jest czynną zawodowo policjantką, która straciła pracę przez swoje posty pod jego nagraniem. Internautka w rozmowie z redakcją Auto Świat zaprzeczyła jednak tym informacjom. Jak się okazuje, jest już emerytowaną policjantką.

— mówi nam kobieta.

Przypominamy, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Co to oznacza w praktyce? Że kierowcy zobowiązani są do jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. A wynika to z art. 16. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Jak zaznacza policja, "lewy pas powinien służyć kierowcom do wykonywania manewru wyprzedzania, po którego zakończeniu należy zjechać do prawej krawędzi jezdni".

— zaznacza policja.