Ranking, tworzony przez zespół naukowców Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie, jest zestawieniem osiągnięć biznesowych 100 największych firm z Podkarpacia, które są wizytówką i mają najsilniejszy wpływ na gospodarkę województwa. Jego wyniki stanowią ważny wskaźnik kondycji ekonomicznej regionu.

- Dębica od kilku lat niezmiennie utrzymuje pozycję na czele rankingu największych firm Podkarpacia. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ nasza Firma swoją działalność opiera na silnych i trwałych związkach zarówno z Dębicą, jak i całym Podkarpaciem. Dzięki zaangażowaniu ponad 2500 pracowników osiągamy kolejne sukcesy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku i należymy do największych producentów opon w Europie. Cieszy nas także pierwsza pozycja pod względem wielkości sprzedaży eksportowej, ponieważ jest to jeden z głównych obszarów działalności naszej Spółki" - powiedział Zdzisław Chabowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Firma stale podejmuje działania, prowadzące do umacniania jej pozycji rynkowej, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów. W najbliższych czterech latach Firma Oponiarska Dębica S.A. - wraz ze swoim głównym udziałowcem koncernem The Goodyear Tire & Rubber Company - planuje zainwestować około 110 mln USD w rozwój produkcji nowoczesnych opon do samochodów osobowych o wysokich osiągach oraz 8,5 mln USD w zwiększenie produkcji opon do samochodów ciężarowych.

Firma Oponiarska Dębica S.A., angażuje się także aktywnie we wspieranie przedsięwzięć społecznych. Zaangażowanie jest wyrazem dbałości o harmonijny rozwój otoczenia, w którym firma działa i realizuje swoją misję. W ciągu ostatnich 5 lat Firma Oponiarska Dębica S.A. przeznaczyła ponad 3 mln złotych na realizację wielu programów społecznych oraz pomoc najbardziej potrzebującym - m.in. chorym dzieciom, niepełnosprawnym, osobom pokrzywdzonym przez los.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych. Od 1995 r. inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek jak: Dębica, Goodyear, Dunlop i Fulda. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Zdjęcie: Tomasz Rowiński