• ProfiAuto PitStop to ogólnopolska akcja szybkich, bezpłatnych przeglądów
  • Badania aut wykonywane są od ręki, w mobilnych punktach serwisowych pojawiających się m.in. na parkingach przy centrach handlowych
  • W tym roku mobilne punkty serwisowe pojawiły się w 80 miejscowościach

ProfiAuto PitStop to seria bezpłatnych akcji dla kierowców, które każdego roku odbywają się w kilkudziesięciu miastach w kraju i u naszych południowych sąsiadów. Mobilny punkt serwisowy pojawia się w miejscach dobrze znanych i często odwiedzanych przez zmotoryzowanych, jak np. parkingi przy centrach handlowych czy miejskie rynki. Celem akcji są ekspresowe, dokonywane przez specjalistów kontrole stanu technicznego samochodów. Kierowcy mogą sprawdzić kondycję swoich aut i skonsultować się z ekspertami, a na koniec otrzymują sezonowe upominki. W wielu miastach akcja połączona jest z innymi wydarzeniami rozrywkowymi lub edukacyjnymi wspieranymi przez lokalne władze.

- PitStopy to najlepsza okazja, żeby za darmo dowiedzieć się, w jakim stanie technicznym jest nasz samochód. Z pomocą kierowcom przychodzą partnerzy naszej marki i mechanicy zrzeszeni w sieci ProfiAuto Serwis, którzy od lat angażują się w promocję kwestii związanych z bezpiecznym podróżowaniem. Akcja ma przypomnieć zmotoryzowanym, że systematyczne kontrole przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze, a ich wykonywanie powinno stać się nawykiem. Z naszych statystyk wynika, że świadomość społeczna w tym temacie rośnie, ale wciąż jest wiele do zrobienia - mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Podczas akcji PitStop mechanicy sprawdzali układy i części, które bezpośrednio oddziałują na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przyglądali się zawieszeniu, kontrolowali akumulator, ciśnienie w oponach i stan bieżnika, a także wycieraczki czy prawidłowe ustawienie świateł. Zwracali też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych, badali temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego.

Organizatorami akcji w 2019 roku byli: sieć ProfiAuto, lokalni partnerzy marki i mechanicy ProfiAuto Serwis oraz firmy ATE, DENSO, ENI, MANN-FILTER, OSRAM, VALEO i VARTA.

Kolejna edycja akcji PitStop ruszy już w marcu 2020.