Udało się! Robert Kubica nie tylko w wielkim stylu wygrał rywalizację WRC2 w Acropolis Rally 2013, ale jadąc znacznie słabszym samochodem nie dawał się doświadczonym i utytułowanym kierowcom ze światowej elity

Poczynania Roberta Kubicy obserwowane są przez szefów czołowych zespołów rajdowych i wszyscy zgodnie podziwiają jego nadzwyczajne postępy. Po początkowych niepowodzeniach były kierowca Formuły 1 stara się już jeździć coraz bardziej rozważnie, czego najlepszym potwierdzeniem jest wyjątkowy rajd, jakim niewatpliwie jest impreza, która odbyła się na kamienistych szutrach Grecji.

Robert Kubica ma w tym sezonie ściśle określone zadanie do wykonania. Ma uczyć się rajdów i zdobywać niezbędne doświadczenie. Czy zostanie w rajdach? Kierowca nie ukrywa, że jego głównym celem jest powrót do Formuły 1, a rajdy są jedynie etapem w karierze. Nie wyklucza jednak całkowitego przestawienia się na rajdy.

Jednak osiąganie wyników na światowym poziomie uzależnione jest nie tylko od umiejętności kierowcy, ale również od samochodu, którym jeździ. Obecnie Robert Kubica wspierany jest co prawda przez producenta, ale co tu dużo mówić Citroen DS3 RRC, to samochód tzw. zaplecza elity.

Mamy jednak nadzieję, że po ostatnich wynikach Robert Kubica już wkrótce będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w samochodzie WRC. Czy będzie to Citroen DS3 WRC?